בקשה מן הציבור: האם יש למישהו ראיות מוצקות ביחס לפרשת ההתהוללויות לכאורה של גדעון סער?

26/10/2012 ב- 23:27 | פורסם בהמדור לשירות הציבור | סגור לתגובות על בקשה מן הציבור: האם יש למישהו ראיות מוצקות ביחס לפרשת ההתהוללויות לכאורה של גדעון סער?

מזה כמה ימים רוחשת הרשת שמועות אפלות על השר גדעון סער. כדרכי, חקרתי בפרשה, ניסיתי לדלות פרטי מידע, ולמרות כל בירוריי לא מצאתי מאומה. לדידי, דבר מעין זה שאי אפשר לאמתו, יש להתייחס אליו כאינו אמיתי. אולי זוהי רק רכילות מרושעת שהפיצו יריביו של שר החינוך. היו דברים בגו.

דבר השמועה פורסם בבירור על ידי אורן פרסיקו מן 'העין השביעית'. כך כתב אתמול:

במדור הדעות של "הארץ" כותב יוסי קליין על אישים המוגנים מפני ביקורת תקשורתית, כך שגם אם עיתונאים שמעו על אודותיהם "סיפורי זימה" על "יצרים, איומים, תאי שירותים במועדונים אפלים", דבר מכל זה לא יגיע לידיעת הציבור.

"מפת החברויות של בעלי עיתונים ובעלי כוח ושררה היא מסועפת ומרנינת לב. קשרי הידידות שלהם חוצים גילאים ומפלגות", כותב קליין. "האהבה פורחת: שלדון אוהב את ביבי ונמרודי אהב את קצב. מוזס מ'ידיעות' אוהב את אולמרט וגם את ליברמן. איך יודעים העיתונאים על מי אסור למתוח ביקורת? מוזס היה עם אולמרט בגן? שירת עם ליברמן בטירונות? שמעם של קשרי הידידות הולך מקצה העיתון ועד קצהו. אין עיתונאי שלא שמע ואין עיתונאי שלא יודע: על חברים לא כותבים".

מיד בהמשך מציין קליין כי איש הציבור "הידידותי מכולם הוא שר החינוך גדעון סער". לדבריו, "בסיס החברות שלו רחב ומוצק. הוא חבר של 'ידיעות', ידיד של 'מעריב' ובן-בית ב'ישראל היום'. אי-אפשר לכתוב עליו מלה רעה כי עיתונאים מכבדים את אהבותיהם של הבוסים. שר החינוך יכול לעשות מה שבראש שלו, אבל ביקורת אפשר למתוח עליו רק במידה".

האם קליין רומז ששמע מעיתונאים "סיפורי זימה" על "יצרים, איומים, תאי שירותים במועדונים אפלים" הנוגעים לשר החינוך גדעון סער? אם כך הדבר, יש להביא זאת באופן גלוי לידיעת הציבור (לאחר בדיקה עיתונאית מקיפה ואחראית, כמובן). המידע חשוב במיוחד בימים אלה של טרם בחירות. לפי מערכת החברויות של שר החינוך שקליין מתאר בטורו, יש אפילו עיתון אחד שבו ניתן לפרסם את המידע בלא חשש – "הארץ".

אני מבקש לרדת לחקר האמת מטעם כפול: לנקות את החשד מן השר אם הוא מופרך, או להודיע ברבים על הריקבון שפשה בשר אם נושא הוא פרי באוש. לשם כך אני זקוק לעזרתכם. אנא, השיגו לי ראיות שיהיה ביכולתי לאשש אותן או להפריכן. השיגו לי את ספק הסמים לכאורה, את הנערה הנאנסת לכאורה, או את שומר המועדון שראה הכול לכאורה.

אם אין ראיות כאלה או שלא ניתן להשיגן, אני מבקש לחדול מיד מהפצת השמועה משום שאולי שקרית היא וגורמת עוול רב לשר גדעון סער, שנודע עד כה כאדם ישר והגון, וכך אני מכירו. כמו כן, יש לדרוש את התערבות המשטרה כדי שתפתח בחקירה פלילית נגד מפיצי השמועה. אם יימצאו כאלה, תקוותי היא שבית המשפט ישלח אותם לשנים ארוכות בכלא. בצד רצח ופשע מיני אין חטא גדול יותר מאשר הלבנת פני אדם ברבים, ודומה כי החטא הזה הולך ומתעצם במימדים מבהילים בעידן הרשתות החברתיות. את החטא הזה יש להפסיק. אסור לתת לו להתקיים.

על מנת שדבריי יפורשו נכונה, אני שב ומדגיש: אני מסתייג מאד מן הרכילות שטפלו על השר. אני מתנגד מאד להפצתה, אף על פי שבקשתי מכם מסייעת להתפשטותה באופן אירוני. ברם, השדים ברחו מן הרכבת, והדרך היחידה להשיבם בחזרה אליה היא באמצעות בירור האמת: אם פשע השר או אם פשעו נגדו.

שאו ברכה.

עדכון – השערוריה לכאורה של גדעון סער אינה יורדת מסדר היום.

מודעות פרסומת

בלוג בוורדפרס.קום.
Entries וכן תגובות feeds.