חובתו המוסרית של צה"ל היא לספק מים לאפריקנים בגבולות, חרף הסכנות.

23/09/2012 ב- 13:59 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על חובתו המוסרית של צה"ל היא לספק מים לאפריקנים בגבולות, חרף הסכנות.

למרות היותה בלתי מסווגת – לפי בירוריי – פקודת אלוף הפיקוד מן החודש שעבר טרם נודעה בציבור. אני מפרסם את תמציתה לראשונה: במקרה של חטיפת אדם מתוך שטח ישראל לתוך מצרים, מצווים חיילי צה"ל לרדוף אחר החוטפים והחטוף שבידיהם גם מעבר לגבול. במילים פשוטות, מדינת ישראל חדלה לכבד את הריבונות המצרית, מפני שזו בין כה וכה אינה מתקיימת בפועל.

מה יקרה אם ייחטף ישראלי אל תוך סיני? האם באמת צה"ל יחדור לשטח מצרים? נוכחנו לדעת כי במקרהו של השריונר הרדום לא סיכלו התצפיתנים את חטיפתו. גלעד שליט נפל בשבי בקלות מדהימה. אולם, הרשו לי להניח כי אם תיחטף חלילה חיילת, יחדרו כמה גדודים אל סיני וישהו בתוכו פרק זמן שיהיה בו די כדי להרגיז את הממשל בקהיר. אני צופה כי במקרה של חטיפת חיילת, עלול להיפגע הסכם השלום השברירי שבינינו לבין המצרים באופן אנוש, ואולי אפילו עלולות להתפתח פה ושם תקריות אש קשות בין צה"ל לבין הכוחות המצריים. אף אם לא תפרוץ מלחמה כוללת, מדוע יש לסכן את השלום?

ליבי אומנם גאה למשמע הידיעה ברדיו על תפקודן המעולה של לוחמות 'קרקל', אך לא עלצתי משתי סיבות: אחד מחיילינו נהרג, וזכורה לי אמרתו של השייח המוסלמי שקרא לחטוף יהודיות כדי לאנוס אותן במהלך השבי. את הרצון לשוויון בין הנשים והגברים בחברה הישראלית יש לקיים במקומות בלתי רגישים. אין לנו צורך באמזונות חדשות שתחלפנה את לוחמות הפלמ"ח, מפני שכיום איננו קשוחים במידה המספקת. כשהוחזק גלעד שליט בשבי, המוני אזרחים רכרוכיים קראו לשלם כל מחיר עבור שחרורו. גלעד שליט הוא חייל זכר. אם תיחטף נקבה, תדרוש משפחתה מראש הממשלה להפוך סדרי עולם למען שחרורה – אולי אפילו לקיים יחסי מין עם חזירת בר. יש לשאול מבעוד מועד האם אנו רוצים בכך.

תמונת הקרב מיום שישי עדיין לא התבררה לי עד תומה. גרסה אחת, שמפיץ השר אלי ישי, טוענת כי כמה תותחנים ניגשו לספק מי שתייה לקבוצת אפריקנים שהתגודדה מעבר לגדר הגבול, והמחבלים ניצלו את חוסר ערנותם כדי לתקוף. השר ישי קורא לצבא לא לספק יותר מים לזרים, ומסביר כי עדיפות בעיניו זעקות השווא של ארגוני זכויות האדם מאשר זעקות השבר של משפחות שכולות. גרסה שניה, שמפיץ צה"ל, טוענת כי אין קשר בזמן בין השקאת האפריקנים ובין מתקפת המחבלים, אף שהתרחשו באותו מקום.

לצורך ענייננו נקבל את גרסת שר הפנים במלואה. האם חיילי הצבא המוסרי ביותר בעולם מסוגלים לא למנוע את מותם בצמא של בני אדם כמותם? דבר כזה אינו אפשרי כלל. זוהי גם פקודה בלתי חוקית בעליל, לדעתי; וגם פקודה שמוציאה את עם ישראל ממשפחת העמים המוסריים. אם צה"ל הצליח להפציץ כור גרעיני בעיראק, ודאי יש ביכולתו לגבש נוהל קרב שיאפשר מתן מי שתייה לאנשים צמאים במדבר, תוך הבטחת שלומם המירבי של החיילים, חרף הסיכון הכרוך בדבר.

השירות בצבא אינו פיקניק, ולבטח לא השירות הקרבי. עם ישראל צריך להיות גאה, אשר למרות השתמטותם של גברים מפונקים מכל שכבות האוכלוסייה, ישנן נשים שמתגייסות כדי לשמור עלינו ביום ובלילה, בחום לוהט ובקור מקפיא, בבודקה נידח בשממה או במארב הפרוש בהר מיוער. מוטל על הלוחמים והלוחמות לחרף את נפשם וגם להקריבה על מנת שעם ישראל יוכל להתקיים, ועמנו לא יוכל לשרוד ללא המוסר היהודי. אכן, עלינו להיות גאים בחיילים המסכנים את שלומם כדי להציל נפשותיהם של אפריקנים זרים. זוהי היהדות על רגל אחת. מה שחבל שאלי ישי עדיין לא הספיק ללמוד מהי היהדות, חרף השנים הרבות שבילה בבתי המדרש.

מודעות פרסומת

בלוג בוורדפרס.קום.
Entries וכן תגובות feeds.