מחרתיים יחל משפטו של האנס מגן העיר

10/09/2012 ב- 15:53 | פורסם בהמדור לשירות הציבור | סגור לתגובות על מחרתיים יחל משפטו של האנס מגן העיר
תגים:

רוני סדובניק, עורכת דינה של הנאנסת מגן העיר, מסרה לי כי ב-12 בספטמבר, בשעה תשע בבוקר, יחל משפטו של אחמד בני ג'אבר. כתב האישום שלו עדיין אסור לפרסום.

כזכור, בעקבות התקשרותי עם צד הנפגעת, מיוזמתה, חיברתי את התחקיר: מדוע פרקליטות המדינה מסרבת לחשוף בפני הציבור את כתב האישום של האנס מגן העיר? ואחרי כן, את תהייתי האם לנשות מחסום ו'וטש היתה היכרות עם האנס מגן העיר?

כל אחת משתי הרשימות הגיעה לרבבות צפיות, בעקבות שיתופן הממושך ברשתות החברתיות וההפניות אליהן מפורומים שונים. גם מאתר 'רוטר' הגיעו המוני קוראים, ואחד המגיבים בדיון שהתפתח שם, הלמו כינויו, פרסם על דעת עצמו קישור לכתב האישום שדלף לאינטרנט. אולי משום כך, סדובניק ביקשה לערפל מעט את הקשר שלה לרשימותיי, אולם אני לא הייתי מפרסם אותן ללא אישור כתוב שלה, כמובן. כמו כן, הבעתי מיד התנגדות תקיפה להפצה הבלתי חוקית של כתב האישום.

היום, התברר כי רשימותיי אלו הביאו ללכידת חוליה של גנבי מידע, שעל פי החשד, פרצו למחשבי בית המשפט באופן תדיר ונטלו מתוכם עותקים שאסורים בפרסום ללא רשות. על פי הידיעות בכלי התקשורת, מיד לאחר הדלפת כתב האישום של אחמד בני ג'אבר – כתוצאה מפרסום שתי רשימותיי – הגישה פרקליטות מחוז תל אביב תלונה במחלקת המחשבים של יחידת ההונאה במחוז תל אביב, ולאחר חקירה סמויה הגיעו השוטרים אל גנבי המידע. יש לומר כי איש מן החוקרים לא פנה אליי בעניין זה מעולם, ואפילו פעם אחת לא שוחחתי עם הנאנסת או עם עורכת דינה על אודותיו.

משום מה, כל המהומות שמתרחשות באינטרנט הישראלי מתחילות ב'תיבה הלבנה': תחקיר הפטריות, תחקיר האונס בגן העיר, תחקיר גדר הגבול עם מצרים, תחקיר אונס האירופאיות בגדה המערבית ועוד ועוד.

מודעות פרסומת

בלוג בוורדפרס.קום.
Entries וכן תגובות feeds.