האם רייצ'ל קורי התאבדה בגלל אהבה נכזבת למחבל פלשתיני?

29/08/2012 ב- 14:49 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על האם רייצ'ל קורי התאבדה בגלל אהבה נכזבת למחבל פלשתיני?
תגים:

קשה להעלות על הדעת טרגדיה מזעזעת מזו בכל ימי האינתיפאדה השנייה. ב-16 במרץ 2003 נמחצה למוות בחורה אמריקנית תחת גוש בטון ענק בדרום רפיח. בתחילה רוסקו כל עצמותיה, אך מחמת הכובד העצום המשיך גופה להימעך, עד שנותר ממנו משטח עשוי איברי אדם המגואל בדם. הזוועה הזאת נגלתה לעיני עדים אחדים. צרחות איומות פילחו את האוויר. אלה לא היו צווחות גוויעתה של רייצ'ל קורי ז"ל. היא כבר לא היתה בין החיים. נשמתה עלתה לגן עדן. אז מי צווח שם? אף אחד אינו זוכר.

אחרי כן סיפרו עדי הראייה כי קורי ז"ל נדרסה שוב ושוב על ידי כף דחפור שפעל בסביבה. כשם שהצווחים עודם זוכרים את שמע הצווחות אך לא את מקורן, כך עוצמת הזוועה תעתעה בחושיהם, וגרמה להם להסיק בשוגג כי רק הדחפור הצבאי היה מסוגל לרטש כך את גופה של קורי ז"ל. איש שם לא העלה בדעתו מה מסוגל גוש בטון ענק לעולל. תעתועי דמיון אלה אינם נתפשים כעדות שקר. זוהי עדות בלתי מהימנה, אך כדי לשקר צריך שתהיה כוונה. וכי איזו כוונה היתה לעדי הראייה כשדיווחו דבר-מה שלא נגלה לעיניהם? למה שיאשימו לשווא את הצבא הישראלי?

עדי הראייה, כמו קורי ז"ל בעצמה, השתייכו לתנועת הסולידריות הבינלאומית. מה הם עשו בדרום רפיח? פעילי התנועה, בריטים ואמריקנים, סייעו לילדים הפלשתיניים ללמוד אנגלית, ובתום השיעורים שעשעו את ליבם של התלמידים כששרפו בשחוק את דגלי בריטניה וארצות הברית. דהיינו, מחד, לימדו אותם את לשון האימפריות הכובשות, ומאידך, על מנת שלא ייבהלו, הרגיעו אותם באמצעות הצתת סמליהן. קורי ז"ל לא רק שהיתה שורפת דגלים מחוננת, אלא אף הגדילה לעשות כשערכה משפט מבוים לנשיא שלה, בוש ה-2, וגזרה עליו דין מוות. ואיך שכל התלמידים ברפיח צחקו ביום ההוא…

על פי הנאמר, הדחפור הזיז בלי משים את גוש הבטון ההוא. על פי הנטען, הנהג לא הבחין בדמותה של קורי ז"ל. ברם, אני מכיר את הדחפורים הללו. ראיתים הרבה פעמים במו עיניי. על פי המסופר, בגלל המיגון הכבד צומצם שדה הראייה של נהג הדחפור. קורי ז"ל כביכול נעלמה מעיניו. אני לא מאמין לסיפור הזה. אינני טוען, כמו הוריה ההמומים, שזו היתה דריסה מכוונת בעליל שנועדה לקטול את בתם. לא ולא, אינני מאמין גם בכך. ומנגד, אינני חושב שזו היתה תאונה. נהיר לי היטב כי אם קורי ז"ל היתה שם, על פני השטח, נהג הדחפור לא יכול היה שלא להבחין בה. חד-משמעית, זו לא היתה תאונה.

אם זו לא היתה דריסה מכוונת, וגם לא תאונה מצערת, אז מה קרה שם באמת? האפשרות השלישית מציעה שהאמריקנית הסתתרה מפני הנהג מתוך כוונה למות. היא התחבאה בתוך בור באדמה כדי שהדחפור יקבור אותה בחיים. היו לה הרבה סיבות לרצות ולהתאבד, כדרכם של צעירים מבולבלים שאינם מצליחים להיקלט בעולמם של המבוגרים. פעם צפיתי בבוליביה באידיאליסט יפני שזמם להגיע לשטחי שבט אינדיאני, אף שלא הוזמן אל הטריטוריה שלו. להיפך, האינדיאנים אסרו עליו לדרוך שם. הצעיר היפני ההוא משחק עתה דמקה עם קורי ז"ל. הרי ידועה המימרה היפנית שכל שחקני השחמט מגיעים לגיהינום.

אחת הסיבות שבעטייה חפצה קורי ז"ל לשים קץ לחייה היתה, אולי, אהבתה למחבל פלשתיני. בתחילה, הרהרתי על כך שמא מת הוא, וקורי רצתה להתאחד עם נשמת השהיד בגן עדן, כדי שלא יבגוד בה עם 72 בתולות ערביות. אבל אז ניסיתי להיכנס לראשה ולהסתכל אל העולם מתוך עיניה. הן ידוע שהפעילות האמריקניות הינן הרפתקניות מטבען, שמוכנות להילחם למען הפציפיזם, אף ששני האידיאלים הללו מתנגשים זה בזה. אולם,  אצלן הן סתירה. האמריקניות מוכנות להילחם למען אידיאל אי-הלוחמה.

משום מה, הפציפיזם האמריקני כרוך תמיד בשחרור העכבות המיניות. בחורה אמריקנית אינה יכולה להיות פציפיסטית אם בד בבד אינה גם מתירנית מבחינה מינית. השמרנות רחוקה ממנה והלאה. פציפיסטית טהורה ממש תרצה גם להפקיר את גופה למען אויבי עמה. פציפיסטיות אמריקניות סיפרו בפרהסיה שקיימו יחסי מין עם חיילי אויב וייטנאמיים, בין אם דיברו אמת או בין אם שיקרו.

קורי ז"ל וחברותיה חשקו במחבלים פלשתיניים. זו היתה הסטייה המינית שלהן. זוהי אותה סטייה של יהודיות שמקיימות מערכת יחסים מינית עם מבוקשים מן הגדה המערבית. אין שם אהבה ולא תהיה, אלא ניצול מיני הדדי. אלא מה? נשים הינן רומנטיות מטבען. הן מבקשות להתמסר לגבר אחד, ואילו הגברים קובעים את נאמנותם לפי ההיצע בשוק הבשר. ברי כי אף רוצח תינוקות שפוי לא יסתפק ברייצ'ל קורי כלשהי, כשהמבחר הוא כה רב. מתישהו יזנח אותה לאנחות, והיא, מתוך שברון ליבה, זרקה עצמה אל מתחת לכף הדחפור.

האם זהו תסריט הזוי? לדעתי, הוא מציאותי הרבה יותר מאשר עלילת הדם שיוחסה לנהג הדחפור, כאילו ראה את קורי ז"ל ודרס אותה במתכוון, אל מול עדי ראייה רבים. בבדיקת הפוליגרף הוא סיפר שלא ראה דבר. ודאי שלא ראה אותה. היא התחבאה מפניו בגלל רצונה למות. אהבתה למחבל הפלשתיני קרעה את ליבה לגזרים. כשהיגון הכביד עליה כל כך, אף גוש בטון לא יכול היה להיות משא כבד יותר עבורה. רייצ'ל קורי ז"ל היא יוליה של העת המודרנית. אני מעריץ את התמסרותה הטוטאלית למען האהבה.

מודעות פרסומת

בלוג בוורדפרס.קום.
Entries וכן תגובות feeds.