חשש בפיקוד העורף: יהודים יבצעו לינץ' ביהודים אחרים במלחמה הבאה!

21/08/2012 ב- 13:07 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על חשש בפיקוד העורף: יהודים יבצעו לינץ' ביהודים אחרים במלחמה הבאה!

אתמול בצהרים נתקיימה ישיבה רבת חשיבות בתל אביב. היא היתה פתוחה לתקשורת, כך פורסם, אבל נראה כי אף עיתונאי לא טרח להגיע אליה. נתברר בה כי אבי דיכטר, השר להגנת החזית האזרחית, דרש להכפיף שתי יחידות נוספות תחת סמכויותיו: מחלקה מסוימת בחטיבה היהודית בשב"כ, שמנוהלת באחריות משרד ראש הממשלה, ומדור משטרתי מסוים במטה להפרות סדר, שמנוהל באחריות המשרד לביטחון פנים. זו לא היתה הפתעה גדולה. הן ידוע כי פיקוד העורף ממשיך לנגוס בסמכויותיהם של ארגונים ביטחוניים אחרים, מתוך כוונה לפקד בפועל על החזית האזרחית בזמן מלחמה, כאשר המשטרה והשב"כ יהיו כפופים לאלוף ולא לראשיהם. כיום פועלים שלושת הארגונים באופן עצמאי, ללא מפקד עליון בזמן חירום.

מדוע דרש השר דיכטר להרחיב את סמכויותיו? דובר אתמול בישיבה על כך שהציבור הישראלי, מכל קצוות הקשת הפוליטית, איבד את אלמנט הפחד. בעבר, אף אנרכיסט לא העז להפגין נגד צה"ל בעת שהתנהלה מלחמה. אולי האנטי-ציוניים חששו כי הכלימה תדבק בהם, שמא חשו יראה רבה מפני תגובת עוברי האורח שעלולים היו לקלל אותם בבוז. קרוב לוודאי שהניחו כי תגיע ניידת משטרה שתאסוף אותם אל תוכה ותשלחם למעצר ארוך וממושך. ברם, על פי הערכת המשטרה בימים אלה, במקרה שתתלקח מלחמה עם איראן צפויות הפגנות קשות של אנרכיסטים במקומות שונים בארץ. הבעיה המטרידה של המשטרה אינה קיומן של ההפגנות הללו, בין אם תהיינה חוקיות ובין אם לאו. החשש הגדול שמביעים ניצבים במשטרה הוא שבזמן נפילת טילים, השוטרים יהיו עסוקים במלאכתם מכדי שיוכלו לגונן על המפגינים מפני זעם ההמון.

כמה אנרכיסטים עשויים לצאת אל הכיכרות כדי לגדף את לוחמי צה"ל? כפי הנראה, עשרות בודדות. כמה מהם ישובו הביתה בחיים? לדעת המשטרה, אף אחד מהם! גם לא אשה, נער ונערה! שימו נא לב, איש במשטרה אינו מדבר על פציעות קלות כחמורות. הדעה הרווחת מתארת לינץ' המוני וקטלני. יהודים יטבחו ביהודים בעיצומה של המלחמה. לכאורה, ניתן להבין את זעם האזרחים. אף אדם הגון אינו יכול לשקוט כאשר משתמטים פרו-פלשתיניים מפגינים נגד בנו המצוי בשדה הקרב ומגן בחירוף נפש על מולדתו. ברם, רצח הוא רצח הוא רצח! אסור לאף אזרח ליטול את החוק לידיו ולהעניש בעצמו את פעילי השמאל הרדיקלי. המשטרה מצפה שעוברי האורח יחלפו על פני המפגינים ויבליגו על מעשיהם הרעים. אולם, המשטרה אינה מאמינה לציפיותיה שלה. כפי שהאנרכיסטים איבדו את אלמנט הפחד והחלו להתקוטט עם שוטרים, גם הציבור הימני איבד אותו. לפני ימים אחדים ביצעו ילדים לינץ' בערבי. מחר עלולים חבריהם לבצע לינץ' באנרכיסט פרו-פלשתיני. לדידם, אין הבדל בין ערבי לאנרכיסט יהודי. לדידם, שניהם מייצגים את האויב בזהות אחת.

זוהי גם הבעיה הגדולה של השב"כ. השירות משקיע מאמצים אדירים כדי לחשוף חוליות טרור של מתנחלים אלימים. אבל בזמן שהוא דולק אחרי משליך הבקת"ב לעבר נוסעים פלשתיניים בכוונה להורגם, מרימים ראשי הארגון את ידיהם לאות ייאוש. השב"כ הוא ארגון האמון על איסוף מודיעין. אף אחת מיכולותיו הרבות אינה יכולה לצאת אל הפועל במקרים ספונטניים של התארגנויות לינץ' פה ושם. אחת היכולות הללו היא יצירת הרתעה בקרב מפגעים עתידיים שמביאה לכדי עשיית טעויות שחושפות אותם. אבל מי יכול להרתיע נקמן ספונטי? בלית הרתעה מאבד השב"כ חלק ניכר מכוחו.

קציני פיקוד העורף מודעים לבעיות הללו של המשטרה והשב"כ. הפיתרון שלהם הוא איחוד כל הכוחות להשלטת סדר תחת סמכות אחת, היא סמכותם. סמכות זו תכלול, למשל, שימוש בכוח סביר על מנת למנוע פשע. רבות הבריות שבטוחות כי שימוש בכוח סביר משמעו עיקום היד עד כדי כאב או דבר מה שכזה. טעות היא בידן. שימוש בכוח סביר משמעו גם פתיחה באש לעבר תוקפן קטלני. כשנער יהודי יהלום במוט ברזל על ראשו של משתמט אנרכיסטי, תהא לחייל ברירה חוקית אחת לעוצרו – לירות בו כדי לסכל גרימת מוות פושעת. הנה כי כן, הקיצוניים משני צידיה של המפה הפוליטית ישיבו אותנו אל פיסת ההיסטוריה שלא למדנו עדיין את לקחה: כאשר יהודים נלחמים ביהודים, אזי קרב קיצם.

מודעות פרסומת

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com.
Entries וכן תגובות feeds.