נכשלו כל ניסיונותיי להסביר לוואלה כי מצפה רמון מרוחקת מאד מהר מצדה

12/08/2012 ב- 16:20 | פורסם בהמדור לשירות הציבור | סגור לתגובות על נכשלו כל ניסיונותיי להסביר לוואלה כי מצפה רמון מרוחקת מאד מהר מצדה

כמו כל ישראלי מצוי גם אנוכי מציץ מדי יום בתחזית מזג האוויר שמתפרסמת באינטרנט. מכיוון שחשבון הדואר האלקטרוני שלי נמצא בוואלה, אני נוהג לצפות בדרך כלל בדפי מזג האוויר שמופיעים באתר זה. בוואלה אף הקדישו תיאורים מבורכים לכל אחד מן היישובים המסוקרים. לפעמים ניתן למצוא בהם מידע חיוני ממש. כך למשל, בדף תחזית מזג האוויר של מצפה רמון בוואלה נרשם:

סמוך למצפה רמון, נמצא הר מצדה – אחד מאתרי התיירות המפורסמים והחשובים בהיסטוריה. עקב המשיכה לאתר, נהנית העיר, גם היא, מנחילי תיירות. הגן הלאומי מצדה הוא אתר מורשת לאומי. מאות אלפי תיירים מבקרים בו מדי שנה בשל המיתוס על גבורת היהודים, שהתבצרו על ההר וסירבו להיכנע לרומאים והעדיפו לקחת את חייהם מאשר להפוך לעבדים. בפארק עצמו יש תצוגה אור-קולית מרהיבה והריסות ארכיאולוגיות מרשימות. כמו גם, האתר מספק נוף מדהים על ים המלח. על מנת להגיע לראש מצדה, אפשר לקחת רכבל או לטפס ברגל לאור הזריחה.

אכן, לפי אתר וואלה, הר מצדה, שמתנשא מעל ים המלח, נמצא בסמיכות למצפה רמון, ולכן חשוב מאד לציין בצד תחזית מזג האוויר השבועית של מצפה רמון, כי מאות אלפי תיירים מבקרים במצדה מדי שנה וכו' וכו'…

פניתי כמה וכמה פעמים לאתר וואלה כדי לספר למישהו שם כי מרחק הנסיעה בין מצפה רמון למצדה הוא 151 קילומטר (לפי גוגל מפות), כמעט כמו המרחק מתל-אביב למצדה, שהינו 157 קילומטר. ביקשתי, אפוא, מוואלה, שגם בדף תחזית מזג האוויר של תל-אביב יסופר מעט על אודות ההתאבדות ההמונית במצדה בשנת 73 לספירה. וכי למה לא?

לבסוף קיבלתי תשובה! נמסר לי מאתר וואלה כי ישנה טעות בידי, וכי תל-אביב ומצדה אינן סמוכות זו לזו כפי שהנני מניח.

מודעות פרסומת

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com.
Entries וכן תגובות feeds.