מדוע Ynet מתיר לכתביו לפרסם ידיעות בלעדיות של אחרים ללא מתן קרדיט?

04/07/2012 ב- 21:44 | פורסם בהמדור לשירות הציבור | סגור לתגובות על מדוע Ynet מתיר לכתביו לפרסם ידיעות בלעדיות של אחרים ללא מתן קרדיט?

בתינוקיה של מלונית בית החולים 'אסף הרופא' אירע מחדל בלתי נעים במיוחד. אחת היולדות גילתה במפתיע כי את התינוקת שלה מיניקה אשה זרה. הלם מוחלט פקד אותה. רגע טראומטי מזה קשה לתאר, אלא אם נקצין בדמיוננו ונהרהר על ולד בן יומו שנחטף מעריסתו לשם קבלת דמי כופר. זהו אינו מחדל שמותיר פגיעה נפשית בלבד. דרך חלב האשה עוברים מחוללי מחלות אל הפה היונק, ובכללם הנגיף הגורם לאיידס. ההיסטריה הינה מוצדקת בהחלט.

איך הגיעה התינוקת הרכה אל מיניקה זרה? אחת האחיות מן התינוקיה מסרה אותה לידיה מבלי לשאול לזהותה. היא סברה בשוגג כי זוהי אמה יולדתה. הטעות האיומה התרחשה ביום שבת האחרון. רק שלשום נחשפה הפרשה המחרידה במהדורת החדשות הטובה והאיכותית בישראל, ב'מבט' של ערוץ 1. היום היא התפרסמה מחדש על ידי ליאת רותם מלמד, כתבת הבריאות של אתר Ynet.

טרחתי וחיפשתי בכתבה כולה אחר הקרדיט לעיתונאית יפעת גליק, שחשפה את הפרשה הנעלמה, אחרי שפשפשה היטב אודות פרטי המקרה המסתורי, וגם בדקה את אמיתות התרחשותו. אפס, שמה של הגברת גליק נעדר. לא נמצא לה מקום בדף. מלאכתה נגנבה בזדון או הושאלה בתום לב על ידי הכתבת של Ynet. האם יתכן באמת שלא ידעה מאומה על עבודתה הפורייה של יפעת גליק? אינני יודע. לא אוכל להאשימה בדבר לעת עתה, מבלי שאבדוק זאת.

טרחתי ופניתי אליה בעניין תמוה זה. אפרסם את תגובתה במלואה כאשר תעשה כן, וכמובן, אדרוש ממנה להוסיף מהר ככל האפשר את שמה של חושפת הפרשה ומקום החשיפה: יפעת גליק, מבט לחדשות.

מודעות פרסומת

בלוג בוורדפרס.קום.
Entries וכן תגובות feeds.