האם אחת הסיבות למשבר הכלכלי ביוון נובעת מן ההגירה המוסלמית?

19/05/2012 ב- 19:13 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על האם אחת הסיבות למשבר הכלכלי ביוון נובעת מן ההגירה המוסלמית?
תגים: ,

כתבי היוונים העתיקים מעוררים רושם עז והשראה חריפה עד ימינו, אלפי שנים לאחר שבאו לעולם. מרבית הישראלים הבוגרים יודעים מיהו סוקרטס. בשנות ה-90 נערך בארץ סקר על מנת לבדוק מה יודע הציבור על פילוסוף דגול זה. רוב הנשאלים ענו בחיוב לשאלה: האם קראת דבר-מה מכתבי סוקרטס. ככל אשר ידוע להיסטוריונים, סוקרטס לא כתב מאומה.

ישראל אינה המדינה היחידה בה רוב הציבור מכיר את שמות הוגי הדעות של יוון העתיקה, אך לא הציץ אף פעם בכתביהם. גם ביוון המודרנית דומים הנתונים. לעיתים, נוהגים להגזים ולומר שאנשי יוון העתיקה היו חכמים יותר מן היוונים בני ימינו, אך זוהי הפרזה מרחיקת לכת ומשוללת כל יסוד. אולם, חוסר ההיכרות של אומה עם ההיסטוריה שלה הוא מטריד מאד. רוב היוונים בני ימינו אפילו אינם יודעים כי אריסטו היה תלמידו של אפלטון, שהיה תלמידו של סוקרטס. אכן, מרביתם מתבלבלים בסדר הזה, ואלה שמשיבים נכונה מצליחים בדבר באמצעות הימור ולא מידיעה כלשהי. אין ספק, היוונים בני ימינו שונים מן היוונים הקדמונים. אבל האם אנו, הישראלים, דומים במעט לעברים שישבו במולדתנו בימים עתיקים?

ישנם גרמנים שטוענים כי יוון היא ארץ מקוללת מבחינה גיאוגרפית, והם עצמם אשמים בהתפתחותו הלקויה של העם היווני: אם הגרמנים לא היו כה חרוצים, נבונים ועשירים, לא היה להם ממון כדי לבלות את חופשותיהם בחוץ לארץ, ויוון שהתברכה באיים שטופי שמש למעשה סובלת מקיומם. היוונים הסתמכו על אוצר טבע זה ועל המזומנים שהפקידו הגרמנים בקביעות בקופותיהם, ומשום כך חדלו לעבוד, להשכיל ולהתאמץ למען חייהם ועתידם.

מרבית היוונים מאשימים בסבלם העכשווי את גרמניה הנאצית על כך שזרעה הרס רב בארצם ועד עתה לא הצליחה להשתקם. אף אחד ביוון אינו שואל את עצמו כיצד מדינתם הענייה יכולה היתה להרשות אצלה קיום משחקים אולימפיים שהינם יקרים להחריד. את חשבון הנפש הזה אולי הם מותירים לדורות הבאים.

מיעוט ביוון לא רק שאינו מתנער מן הסבל שגרמה גרמניה הנאצית, אלא מזדהה ומוקיר את לאומניותה. קרי, לא היוונים עצמם אחראים למצבם הרע, כפי שלא הגרמנים שבין שתי מלחמות העולם היו אחראים למצבם לכאורה, אלא זוהי אשמת הזרים: מיליוני המוסלמים מבנגלדש, ממלזיה ומסומליה שגונבים את הגבול מטורקיה אל יוון, החברה באיחוד האירופי, ונשארים בה במקום להצפין עד הולנד. אנשי הימין הניאו-נאצי ביוון טוענים, אפוא, כי אחת הסיבות לבעיותיה הכלכליות של ארצם היא הפלישה המוסלמית האלימה. הם גורסים כי ממשלת יוון מממנת את המוסלמים הזרים באמצעי חינוך, הלנה, רפואה והזנה, וכמו כן, באמצעי תברואה, כי הרי בני אדם מייצרים זבל בכל מקום שבו הם נמצאים. עוד גורסים אנשי הימין הניאו-נאצי כי בגלל מקרי הפשיעה המרובים של המוסלמים התרחבה משטרת יוון וכך הוצאותיה, וגם הוצאות שירותי האבטחה הכלליים הולכות ומאמירות, ומהוות נטל על קופת האוצר של יוון באמצעות משלמי המיסים, ונטל על משקי הבית הפרטיים.

אי אפשר להתכחש לטענות האמיתיות, אף שהינן חלקיות, של אנשי הימין הניאו-נאצי ביוון רק משום שהם אנטישמיים. הם צודקים. אילולא היו צודקים, לא היה כוחם מתעצם לאחרונה. היוונים אינם נבערים. הם יודעים את האמת העצובה ביחס לארצם. הם יודעים שהזרים מכרסמים בה כל חלקה טובה. הם קמים בבוקר ומגלים שהמוסלמים פרצו לחנויותיהם ורוקנו אותן או "גנבו" להם את משרתם במחיר עבודה זול יותר.

כיהודים עלינו להוקיע את התחזקות הימין הניאו-נאצי ביוון, אבל לא נוכל להסתפק רק בדברי גינוי. עלינו להבין כיצד הוא צומח ועולה פתאום, מאין יונקים שורשיו את מי התרעלה. מכיוון שלא השכלנו לתפוש זאת בשנות ה-30 בהיותנו באירופה, הושמד שליש מעמנו. זוהי אינה העת להסתתר מאחורי אמירות בעלי תקינות פוליטית. עתה הגיעה השעה להסביר לעצמנו מהי האמת הנוראה: הפלישה האסלאמית לאירופה עוד תמיט עלינו אנטישמיות שלא ידענו כמותה, חמורה שבעתיים מאשר זו שחווינו באמצע המאה ה-20. ראוי לזכור: האויב שלנו אינו ציבור המהגרים, אלא הילידים הנוצריים. את זעמם הם יוציאו עלינו לבסוף. וכל מי שסבור כי כך לא יקרה, מוזמן לקרוא את 'פוליטיקה' מאת אריסטו ואת 'המדינה' מאת אפלטון. הם כבר כתבו על הכול, בזמנם.

ראו גם:

החלק הראשון – תוצאות הבחירות לנשיאות מצרים מוכיחות: הרב-תרבותיות נכשלה באירופה

מודעות פרסומת

בלוג בוורדפרס.קום.
Entries וכן תגובות feeds.