מן המכה שהנחיתה אותו לקרשים, יאיר לפיד כבר לא יקום

09/05/2012 ב- 15:04 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על מן המכה שהנחיתה אותו לקרשים, יאיר לפיד כבר לא יקום

רב-אלוף שאול מופז עשה את מה שהוא יודע לעשות הכי טוב: להילחם עד טיפת דמו האחרונה כיו"ר מפלגת קדימה. כל עוד קיים רסיס של תקווה, אסור להתייאש. מבקריו בשמאל הקיצוני אינם מסוגלים להבין זאת. אלה הם טיפוסים כנועים שמוכנים להגיש לאויביהם גם לחי שלישית אם היתה להם. למופז לא היתה שום אופציה אחרת, למען האמת. הקדמת הבחירות שיזם ראש הממשלה דחקה אותו לפינה ללא מוצא, מלבד מבוי אחד: הקמת ממשלת אחדות. אילולא הוקמה אתמול, לא היה נותר זכר ממפלגתו. עתה, שוב מפעמת התקווה. אי אפשר לדעת מה צופן העתיד. סדרי עולם עשויים להשתנות, ומוטב להיות על הגלגל בים סוער מאשר לאבד אותו כליל. הגלים געשו ומופז קיבל את ההחלטה הנכונה לדידו.

באופן אישי, אני מרוצה מהתרגיל המסריח של ביבי ומופז. אתמול נכחתי בהפגנת השמאל שהתקיימה בכיכר הבימה. הלכתי אליה יחד עם ארוכת השיער וחברתה יוהאנה. את שתיהן ניתן לזהות בסרטונים שהופצו ברשתות החברתיות: בלונדינית ארוכת-רגליים וג'ינג'ית יפהפיה. הבחור התמיר שניצב לצידן הוא עבדכם. ראיתי כיצד ח"כים ממרץ ומן העבודה מצטופפים סביב מנהיגת השמאל הציוני. הכול ביקשו לנשום מנשיפות אפה של ציפי לבני. איש מהם אינו מתייחס ברצינות לשלי יחימוביץ'. כולם יודעים שהיא ניצחה בפריימריס את בוז'י. מועמד מסדר גודל לאומי לא התמודד נגדה. משום כך, הם בזים לה. לבני, לעומתה, מתכננת לנצח שוב בבחירות הבאות. שוחחתי עם אחד ממקורביה במשך דקות ארוכות. הוא הסביר לי שביבי כבר מחוסל וגמור. אובמה יכסח אותו אחרי שייבחר מחדש, ולעם ישראל לא תהיה ברירה אלא להדיחו מן השלטון. לאחר הסירחון שנדף מהתרגיל שעשה ביבי עם מופז, ידרוש עם ישראל מנהיג נקי-כפיים. לבני היא היחידה שוויתרה על מנעמי השלטון כדי לא להזדהם בפוליטיקה הרקובה. הציבור זוכר לה זאת לטובה. אם הבחירות היו מתקיימות בעוד ארבעה חודשים, אולי לא היתה מספיקה להקים מפלגה חדשה. עתה, יש ברשותה נצח.

כאזרח שפוי, אני מרוצה מהתרגיל המסריח של ביבי ומופז. אם היו מתקיימות בחירות בעוד ארבעה חודשים, בין כה וכה היה ביבי נותר על כיסאו, ובמקום מופז שהצטרף אליו עכשיו, היה חובר יאיר לפיד לממשלתו, כפי שהכריז. מוטב כי בעיתות הכרעה סבוכות ימצא סביב שולחן הממשלה רמטכ"ל מנוסה מאשר נער פוסטרים שלא עשה כמעט דבר בחייו, מלבד יכולתו לחייך רוב הזמן. או כפי שאמרה לי יאנה יוסף, שאותה אני מכיר עוד לפני שנכנסה לבית האח הגדול: המציאות אינה תוכנית ריאליטי. המדד שצריך לבחור לפיו הוא מידת הניסיון ולא מידת הפרסום.

מופז יקנה מחדש את עולמו אם ימצא תחליף הגון לחוק טל. הציבור לא ישכח מיד את מעלליו, אבל יתפוש כי עשייתם נועדה לטובת העם. כמו כן, ליריבו הפוליטי ממפלגת 'יש עתיד' לא יהיה שום דבר ממשי להציע: גיוס חרדים לצה"ל יהא כבר עובדה גמורה בבחירות הבאות. יוצא, אפוא, שמופז השיג שלושה דברים חשובים עבורו: הוא הותיר את קדימה בחיים הפוליטיים; הוא יגייס חרדים לחיל השריון; והוא החטיף ליאיר לפיד סנוקרת איומה שממנה יתקשה מאד להתרומם. מופז ולפיד נאבקו על אותם הקולות של מצביעי קדימה, אך מופז הוא לוחם בכל רמ"ח איבריו, ואילו לפיד הוא מתאגרף חובב. צדוק (טייסון) כהן, חברי הטוב מימי הילדות, חיסל לו כבר קריירה אחת, עתה בא מופז וגדע את הקריירה השלישית שלו באיבה. ליאיר לפיד נותר להמשיך ולתהות מיהו ישראלי ב-7 ימים, ומסופקני אם ימצא מתישהו את התשובה. בל"ג בעומר, שיחול הערב, ניתן כבר לספר: האש של יאיר לפיד כבתה לעד.

מכל מקום, בחירות לכנסת רצוי לקיים במועדן. תמיד סברתי כך, אפילו בתקופה הנוראה שבה מירר יצחק שמיר את חיינו. אבל כדאי לנו עוד יותר להפגין נגד כל ממשלה שהיא. ללא האימה הנשקפת לה מן הציבור, היא לא תעשה את עבודתה נאמנה.

הערה: התרגיל המסריח היה ביטולן הפתאומי של בחירות חדשות באופן מפתיע לאחר שנקבע מועדן.

בלוג בוורדפרס.קום.
Entries וכן תגובות feeds.

%d בלוגרים אהבו את זה: