השמאל הציוני זקוק לגברת לבני

03/05/2012 ב- 09:36 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על השמאל הציוני זקוק לגברת לבני

רב-אלוף גבי אשכנזי היה מרוצה מעצמו בסוף השבוע. הוא התבונן היטב אל הקלחת הפוליטית, צפה בסערה שחולל דיסקין, ולא יכול היה להפסיק לחייך. גם האנשים סביבו צחקו במלוא פיהם. בניגוד למאיר דגן ויובל דיסקין, הוא לא פתח את פיו נגד התנהלות ראש הממשלה, על אף שבחדרי חדרים הוא המבקר החריף ביותר שלו. עתה, הוא קוצר שבחים על ההתאפקות. אחד הסממנים של מי שקורץ להיות ראש ממשלה הוא אי-בריחת הפיוז. אצל אשכנזי קר-הרוח הפתיל לא נשרף מדי שני וחמישי. אצלו די במבע עיניים כדי שנבין מה הוא חושב.

אנשים שנמצאים מחוץ למפלגת העבודה אינם תופשים שאף אחד מאיתנו אינו מתייחס כלל וכלל לשלי יחימוביץ'. ברור לכולנו שהטיפוס העצבני הזה אינה מסוגלת לנהל אפילו מכולת. אחרי שבוע כל הלקוחות היו בורחים ממנה. יחימוביץ' ניצחה את בוז'י בפריימריס לראשות העבודה ולא יותר מכך. כשגבי אשכנזי יצטרף אף הוא למפלגה, ורבבות מתפקדים חדשים יצטרפו בעקבותיו, שלי יחימוביץ' תושלך אל פח האשפה של ההיסטוריה. היא אינה בשר מבשרנו ואנחנו לא רוצים אותה בתנועת העבודה.

זהו אינו סוד שרבים ממצביעי המפלגה המסורתיים תמכו בבחירות הקודמות בציפי לבני. היא היחידה במערכת הפוליטית שמייצגת את השמאל הציוני. שלי יחימוביץ' אינה מייצגת שום דבר למעט דברי הרוע שיוצאים מפיה. פעם אחר פעם אני מופתע מן הרשעות שטמונה בה. עודני מחייך, כמו איילה חסון, על כך שהעזה לומר ב'יומן' כי היא מועמדת לראשות הממשלה. אפילו בועז שפירא המאופק צחק מרוב מבוכה. יוסי ורטר צדק כשכתב עליה בעיתון 'הארץ': יחימוביץ', ח"כית שלא מילאה שום תפקיד מיניסטריאלי, שנעדרת כל רקע ביטחוני, שלא ישבה בחייה באף ישיבת קבינט ולא ענתה לאף טלפון אדום, באף שעה משעות היממה.

מרץ בראשות זהבה גלאון ודאי אינה יכולה לייצג את השמאל הציוני. מדובר באשה שכנראה מתחלחלת עד עמקי נשמתה בכל פעם שהיא רואה ברחוב חיילים במדים. יש בליבה משטמה בלתי מפוענחת כלפי כל סמלי הלאום. לדעתי, אם זה היה תלוי בה, ישראל היתה הופכת להיות דיקטטורה תחת שליטתה. גלאון חפה מכל זהות דמוקרטית. החלטות הרוב בעיניה הן תמיד החלטות של כסילים. באותה מידה שהיא שמאלנית קיצונית, יכולה היתה להיות ימנית קיצונית בגרמניה. הרודנות מנצנצת מעיניה.

לפיכך, נותרנו שוב עם הגברת לבני. בניגוד לגלאון היא אוהבת את המולדת, בניגוד ליחימוביץ' היא ביצועיסטית. אזרחים בעלי זיכרון קצר שכחו כיצד הובילה ציפי לבני את ישראל לניצחון המפואר ביותר של מדינה ריבונית נגד ארגוני טרור. במערכת הביטחונית אף אחד לא התייחס ברצינות לראש הממשלה המתפטר. ציפי לבני, ממלאת מקומו של אולמרט והפוליטיקאית החזקה במדינה באותה עת, היתה זו שכולם צייתו לה, בדרך שהביאה לתבוסת שלטון המחבלים בעזה. כמו כן, להוציא את שמעון פרס, אין אף דמות ישראלית שמקובלת בעולם כמותה. אם מחר היא תנחת בריאד, יקבלוה הסעודים בברכה. הבריטים המקובעים אפילו שינו את חוקתם למענה, ובלבד שתבוא לבקרם. היא אהודה בכל מקום, וגם בציון. במיוחד בציון.

לכן, קראתי באופן אישי לציפי לבני להקים מפלגה חדשה, כדי שתייצג את השמאלנים הציוניים שאינם רוצים לבחור בנועם שליט בשום פנים ואופן, וחשוב מכך: אם לבני תרוץ לכנסת הבאה, מרץ תימחק בפעם הזאת מן המפה הפוליטית. זוהי גם ההזדמנות לקרוא לידידי אילן גילאון לנטוש את הספינה הטובעת ולהצטרף אל לבני. אנו זקוקים לו באמת.

מצע המפלגה אמור לכלול משפט אחד קצר: רק לא ביבי!

ובאמת, אי אפשר שראש ממשלה ישראלי יתקוטט עם נשיא ארצות הברית מבוקר עד ערב. הקומיקאי הזה הוא חסר דעה עצמית משלו, והתמיכה האמריקנית חשובה לאין ערוך מן הדעות שמכתיבה לו שרה.

מודעות פרסומת

בלוג בוורדפרס.קום.
Entries וכן תגובות feeds.