מדעי הקסם במעריב: ועכשיו יש עב"מים!

08/04/2012 ב- 10:58 | פורסם בהמדור לשירות הציבור | סגור לתגובות על מדעי הקסם במעריב: ועכשיו יש עב"מים!

בשבועות האחרונים אני נמצא בעין סערה שיצאה מכלל שליטה, ובגללה יכולתי להיחשף עוד יותר מאשר בעבר, להבלים פסבדו-מדעיים שמפיצות הבריות התרות אחר הקסם בעולם. אולם, לאמיתו של דבר, מזה כמה שנים כותבים לי באדיקות קוראים מזדמנים על הוכחות לקיומו של אלוהים המצויות בספר הספרים כשנהיר כי יש למוצאן מחוצה לו; על כך שניתן להסכים על עקרון הברירה הטבעית, אבל אי אפשר להוכיח שהתרחשה אבולוציה בקרב המינים; ולאחרונה, אחרי הכרזה בלתי-אחראית כי מהירות האור הינה גבוהה יותר משחושבה עד כה, תבע ממני קורא להסיר מן 'התיבה הלבנה' את המאמר אודות תורת היחסות הפרטית. הבהרתי לו כי תורת היחסות מבוססת על העיקרון של מהירות אור קבועה ולא משנה מה יהא ערכה, ואת העיקרון הזה צריך להפריך קודם שיפנה אליי. לבסוף נתברר כי תוצאות הניסויים היו שגויות, אולם אותו קורא החל לדון עימי בסוגיה מרתקת עוד יותר: רמזים כי כבר משה רבנו דיבר על תורתו של איינשטיין וניבא אותה, ורד"ק בפירושו מספר זאת לא אחת.

והנה עיתון מעריב מצטרף אף הוא למקהלה עם כתבה שכותרת חד-משמעית מתנוססת מעליה: מדע לא בדיוני: על חקר העב"מים בישראל.

גיל נגרין מדווח לנו בפתח הכתבה על תיאוריה נועזת, שזכתה לכינוי "האסטרונאוטים הקדמונים", ונשענת על תורת הפאנספרמיה ("זריעת החיים"). לשיטתה, יצורים תבוניים חוץ-ארציים ביקרו כאן בזמנים קדומים, התערבו באופן גנטי בתהליך האבולוציה האנושית והעניקו לבני האדם טכנולוגיית-על שסייעה להקמת מבנים מונומנטאליים, דוגמת הפירמידות במצרים והפסלים באיי הפסחא, שתהליך יצירתם לא נודע עד היום.

האם באמת תהליך יצירתן של הפירמידות לא נודע עד היום?

א. הארכיאולוגים והמהנדסים יודעים להסביר היום באילו שיטות עתיקות יכלו תושבי קדם להקים כל מבנה בן זמנם. שום הסבר אינו מצריך התערבות של אלוהים או חייזרים, אלא רק ידע אנושי שהוכח כי היה אז קיים.

ב. הפירמידות לא נבנו ביום אחד, אלא לאורך תקופות שונות בהיסטוריה, ובכל תקופה חדשה השתמשו המהנדסים הקדומים בידע שהצטבר מן העבר, או פיתחו שיטות מקוריות משלהם. הבה נניח, לשם בחינה, כי חייזרים סייעו לבניית פירמידה אחת בשיטה חוץ-גלקטית, ואותה אין דרך להסביר כיום. אבל, מכיוון שיודעים אנו על מספר שיטות לבניית פירמידות, יש להסיק, אפוא, כי החייזרים חזרו לכדור הארץ בכל דור ודור עם הוראות חדשות. האומנם?

האם תהליך יצירת הפסלים באי פסחא לא נודע עד היום?

התהליך ידוע ברובו ככולו, ואף נוסה בהצלחה כמה פעמים, ונתברר כי שימוש בידע הקדום היה די בו כדי ליצור את הפסלים הללו. לא היה צורך בהתערבות החייזרים שהפיץ אריך פון דניקן בספריו.

עוד מדווח לנו גיל נגרין כי המדען פרנסיס קריק, שזכה בפרס נובל על גילוי המבנה הדו-סלילי של הדי-אן-איי, שותף לתיאוריה המהפכנית, שלפיה את החיים בכדור הארץ חוללה במכוון תרבות חוץ-גלקטית מתקדמת.

נו, מה יש לומר על כך מלבד להשתאות?

א. אין תיאוריה מדעית כזאת. זוהי ספקולציה, ואפילו לא היפותזה, מפני שההיפותזה הופרכה כבר מזמן. היא ודאי אינה תיאוריה: היפותזה שאין לה אישושים אינה יכולה לדלג פתאום מעל המשוכה ולהפוך לתיאוריה מדעית. היא נזקקת לראיות כלשהן, על מנת שגורמים בלתי תלויים יוכלו לבודקן.

ב. לפרנסיס קריק שמור כבוד נצחי בתולדות המדע, אך מכובדים ממנו החזיקו בדעות שאין להן כל אחיזה במציאות. אלברט איינשטיין התנגד לתורת הקוונטים, שנחשבת לתורה המדעית המוכחת ביותר. אלפרד ראסל ו'אלאס שגילה את עקרון הברירה הטבעית בנפרד, טען בתוקף כי יישות אלוהית בראה את האדם ועליו לא פעלו מנגנוני האבולוציה. צ'ארלס דרו'ין היה למארקיסט, ורק ממשיכיו, יוצרי הניאו-דרו'יניזם, הוכיחו כי עקרון הברירה הטבעית אינו נזקק ללמארקיזם על מנת לפעול.

גילי שכטר, מן העמותה לחקר עב"מים, מתראיינת בכתבה ומספרת: הראיות תומכות בכך שגופים מודיעיניים וצבאיים מודעים לעובדה שיצורים תבוניים מעולמות אחרים מבקרים בכדור הארץ, וגופים ממשלתיים אלה חוקרים את תרבות החייזרים, ודרך כך הם אף הצליחו לפתח טכנולוגיה חוץ-ארצית.

ואני שואל: איפה הראיות הללו? מי יודע עליהן? היכן נתפרסם דבר אודותיהן בספרות המדעית? מה כל הקשקוש הזה?

חנן סבט, מאותה עמותה, מספר בכתבה על תימהוני בשם פיל שניידר שלפי דבריו, מאז שנות ה-50 במאה שעברה, גורמים שונים בממשל האמריקני נמצאים בקשר ישיר עם חייזרים ועוסקים בהחלפה הדדית של טכנולוגיות שונות. שניידר, על פי סבט, חוסל, כמו אנשים נוספים, מפני שמסר עדות רגישה ביחס למגע עם עב"מים.

יש לי שאלה עבור מר סבט: האם הנשיא ברק אובמה יודע מכל זה, או שחוששים לספר לו על כך, כי אם ידע, אז יחסלו גם אותו?

עוד מדווח סבט: יש להניח שהחייזרים לא ימהרו להעביר לבני האדם טכנולוגיות מתקדמות ביותר. אם יבחנו את התנהגותנו, הם יגלו במהרה שהאנושות מזדרזת לנצל כל טכנולוגיה חדשה כדי לפתח כלי נשק והרג. החייזרים אינם טיפשים מכדי להעביר לבני האדם הפרימיטיביים את הידע לייצור כלי נשק סופר-מודרניים, שיופנו נגד הפולשים בסופו של דבר.

למען האמת, זהו הדבר ההגיוני ביותר שקראתי בכתבה הזאת, אבל זוהי חשיבה אוניברסלית. אין בה שום דבר מפתיע, למעט הכנסת החייזרים לתוך הסיפור הזה.

סיכומו של דבר, יש להניח כי ביקום התקיימו חיים, או מתקיימים חיים גם עתה, מחוץ לכדור הארץ. הדעה כי דווקא אותנו מבקרים חייזרים ובנו הם מתעניינים, היא ספקולציה רבת דמיון. ההסתברות לפיה חייזרים הופיעו כאן במהלך אלפי השנים האחרונות היא קלושה עד בלתי קיימת, מפני שמסע בין-גלקטי מקצווי היקום דורש זמן ארוך מאד, שהינו בלתי נתפש במושגים אנושיים; ואפילו היה נודע בדרך של ניחוש על הומינינים תבוניים שצצו ברחבי אפריקה לפני מאות אלפי שנים, לא היתה לחייזרים שהות מספקת כדי להגיע אלינו מאז, אם נסתמך על המוסכמה המדעית שמהירות האור אינה גבוהה יותר מ-300 אלף קילומטר בשנייה ואי אפשר להתקרב אליה.

אין פטריות נבונות, אין חייזרים על פני כדור הארץ, אבל ישנם המון אנשים משועממים בכוכב הלכת שלנו.

ראו גם:

כך גילה שי טובלי שהוא הבודהא מאוריון

מודעות פרסומת

בלוג בוורדפרס.קום.
Entries וכן תגובות feeds.