האם ר' הוטרדה על ידי נתן אשל?

31/01/2012 ב- 07:54 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על האם ר' הוטרדה על ידי נתן אשל?
תגים:

הפרשה ידועה לרבים, אך למעשה לא ידוע כמעט דבר אודותיה. על פי המסופר, הגברת ר' העובדת בלשכת ראש הממשלה טענה בפני עמיתיה כי מר נתן אשל, ראש הסגל בלשכה, הטריד אותה. מהו סוג ההטרדה? ניחושים שונים ומשונים הופיעו בימים האחרונים: מחיטוט בדואר האלקטרוני שלה, דרך בירור פרטים אישיים אודותיה, ועד צילום הקרסוליים שלה.

שלושה מבכירי הלשכה עשו מעשה ופנו ליועץ המשפטי לממשלה. ביניהם היה האלוף יוחנן לוקר, המזכיר הצבאי לממשלה, אשר לפני שלושים שנה לא הצליח למנוע הרג של 24 חיילים, ואולי מותם עדיין רובץ על ליבו, משום שלא היה נחוש מדי בטיסה האומללה ההיא. גרסה אחרת מדווחת על קנוניה שנועדה להציב קשיים במועמדותו האפשרית לתפקיד המפקד הבא של חיל האוויר. עוד יאמרו כי הרמטכ"ל שלא רצה בו, הכשיל אותו באמצעות יריביו של לוקר בלשכה, כדי שיפחת ערכו בעיני ראש הממשלה.

מכיוון שזוהי לשכת ראש הממשלה יכול היה עו"ד יהודה וינשטיין להורות על חקירת שב"כ או חקירה מקיפה של המשטרה. על פי הפרשנים, הוא בחר שלא לעשות כן, מפני שלא סבר כי הממצאים שהוגשו לידיו הינם מרשיעים, אף שהם חמורים כשלעצמם. כלומר, הוא לא זלזל בהאשמה אם החשד בעניינה היה מבוסס דיו, אלא תהה אם הדברים התרחשו באמת. לפיכך, הסתפק בבדיקה של נציבות שירות המדינה לעת עתה.

רכלנים יודעי דבר מדווחים כי הגברת ר' נשואה לאיש עסקים מוכר או בלתי מוכר, ואולי עני מרוד; ושעודנה רווקה, או שהתגרשה. אולי היא אינה אותה אשה מסכנה שמציירת התקשורת באהדתה הרבה אליה. ואולי זוהי רק רכילות שאין בה דבר. כמדומני, כבר מייצגים אותה שני עורכי דין, שהיא שכרה אותם, או שמא נתן אשל שכר למענה, יאמרו המלעיזים, כדי שלא תדבר. על פי הדברים שהשמיעו פרקליטיה: הגברת ר' מסרבת להתלונן על הטרדה או להעיד אם תיפתח חקירה. הסיפור שלה, אשר איש טרם הצליח לאמת, לפי הידוע לי, כבר הגיע לכל קצוות תבל, אבל לספר אותו גם לרשויות החוק ולגורמי האכיפה היא אינה מוכנה.

בינתיים יושב נתן אשל בביתו וככל שנוקפות הדקות חרב עליו עולמו. אויבים רבים הוא צבר במהלך השנים בכלי התקשורת ובלשכת ראש הממשלה עצמה, בגלל אישיותו האגוצנטרית לכאורה, ומשום נאמנותו העיוורת לגברת שרה נתניהו כביכול. מספרים כי היה השטינקר שהיא "השתילה" בלשכת בעלה. ובינתיים פרסמו מיד את שמו בחשד לביצוע פשעים כלשהם, אבל אותה מסתירים מעין הציבור ומכנים באות ר' (ללא צו מחייב). הסערה שחוללה פוגעת בשמו הטוב ובמשפחתו של נתן אשל, והיא נותרה חסינה.

יתכן כי כל מה שאמרה יתברר בבית המשפט כנכון ומוחלט, אם אכן יוגש כתב אישום בסופו של דבר, והלה יקבל את העונש המגיע לו לפי חוק. אבל היא אינה יכולה לדחות מתן עדות בפני המשטרה ולמנוע חקירה, ובכך להותיר את נתן אשל כשעיר לעזאזל לעד, כמי שסרח ולא מוצה עימו הדין. הפרשה הזאת חייבת להגיע לידי הכרעה.

עם זאת, נרמז כי ישנה אפשרות שהיא בדתה את הדברים המיוחסים לה, מסיבה כלשהי שיש לברר. הסבירות שכך עשתה היא קלושה, אך אינה תלושה מן המציאות. כבר היו דברים מעולם. אולי היא מסרבת להעיד נגד מר נתן אשל, שמא תתברר גרסתה כמלאת פגמים, וגם קשה להעלות על הדעת כי ראש הסגל, המסור כל כך בעבודתו למען משפחת נתניהו – אם כך הוא הדבר – היה מסוגל להזיק לבוס שלו באמצעות כתם שכזה, אשר מן הסתם ידבק בשניהם.

אופציה שלישית היא שהיו דברים בגו, ללא כוונת זדון מצד נתן אשל, ואשר פורשו שלא כהווייתם במחשבותיה של ר' כחטא, או שהגזימה בפרשנותה בייחסה להם חומרת-יתר מכפי שהיו באמת. כתוצאה מכך התגלגלו הדברים הרבה מעבר לציפיותיה, והיתה צריכה לצפות לכל זאת, כמובן. במקרה שכזה, יאמרו כי המוטרד הוא דווקא נתן אשל.

מכאן, כל עוד לא תמוצה החקירה הזאת, לא ברור מיהו האיש הרע בסיפור הזה, אם היה בכלל. לכל הפחות, לי טרם ידוע. אני קורא ליועץ המשפטי לממשלה לא להסתפק בבדיקה שהורה עליה, ולחקור הן את הגברת ר' והן את מר נתן אשל, בכל האמצעים שעומדים לרשותו, ואם מי מהם יסרב, לכפות עליו זאת. ירצה מי מהם לשתוק בחקירה, ישתוק, אבל כך נדע גם אנו מי שמר על זכות השתיקה.

עדכון: נתן אשל דיבר בחקירה והודה כי החזיק בתצלום בלתי שגרתי של ר'.

ראו גם:

פרח לרנר אינה קשורה לפרשת ההטרדה של נתן אשל

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com.
Entries וכן תגובות feeds.

%d בלוגרים אהבו את זה: