פרופ' דוד הראל מציג לעולם עד כמה הוא עלוב-דעת

28/11/2011 ב- 11:09 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על פרופ' דוד הראל מציג לעולם עד כמה הוא עלוב-דעת
תגים:

בדרך כלל מדלג אני על טורי הדעות המתפרסמים ב-Ynet. כיאה לאנשים חושבים אני מתמקד בעיתון 'הארץ'. שם, לא משנה איזה עניין נדון, לעולם תיחתם השורה התחתונה, בכך שנתניהו יסיט את "הדיון החשוב" עליו דיבר המלומד, אל פתחי איראן. יש בעיות בכלכלה – ביבי יפציץ את טהראן; יש בעיות במערכת הפוליטית – ביבי ישמיד את הכור בבושהר; יש דרישות לצדק חברתי – ביבי יחסלן על ידי שחרור אלף מחבלים איראניים תמורת חייל חטוף.

נו, באמת. עד כמה נוכל לסבול את הלעג הזה לאינטליגנציה. שוקן, לטיפולך.

והנה, אתמול התפרסמה דעתו של פרופ' דוד הראל ב-Ynet. אומנם חיווה כותב זה, שוב כאחרים, את דעתו על ביבי, אבל אמרתי לעצמי: הן זהו פרופסור! דבריו ודאי חשובים.

ובכן, הרבה זמן לא קראתי כה הרבה שטויות המוצגות באופן שיטתי.

טענת דוד הראל – טענה משונה בהחלט – שישנה אפשרות סבירה ביותר כי נתניהו מחפף בהחלטות חשובות שעליו לתת את הדעת, וכל זאת רק מפני שבנאום אשר נשא בטקס הענקת פרסי האמנות, המדע והתרבות, כה אמר ראש הממשלה: מי ידע, אולי אלה שזכו השנה, יזכו גם בפרסי נובל בעתיד לבוא.

דבריו של נתניהו אינם אוויר לנפח בו בלונים. הסתמך ראש הממשלה על העובדה שהזוכים הישראליים בפרס נובל, זכו לפני כן בפרס אמ"ת.

השנה ניתן פרס אמ"ת, בין השאר, למתמטיקאי ולפסיכולוג. לכן פרופ' דוד הראל פשוט יצא מדעתו: איך זה שמישהו מהם יקבל פרס נובל, הוא זעק, והרי בתחומים הללו, לא ניתן הפרס.

צודק דוד הראל, אבל "הוא יצא מה זה מטומטם". המתמטיקאי ישראל אומן והפסיכולוג דניאל כהנמן, קיבלו בכל זאת פרס נובל, חרף הצהרותיו המלומדות של דוד הראל. השבדים סברו לנכון כי תרומתם לתורת הכלכלה מצדיקה ששניהם לא יסתפקו רק בפרס אמ"ת.

ועל-סמך טמטומו והבל ידיעותיו – על פרסי נובל ובכלל – השליך פרופ' דוד הראל על תבונתו של נתניהו בקבלת החלטות, על אופן התנהגותו ברגעי הכרעה, ושאר ברבורים גדושי איוולת, שאי אפשר להאמין שנכתבו עד שלא קוראים ממש את דבריו.

אם זהו פרופסור מלומד – אני נזיד עדשים בתוך צנצנת!

מודעות פרסומת

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com.
Entries וכן תגובות feeds.