גיורא ארדינסט הוא עורך הדין שמאיים על רביב דרוקר ומיקי רוזנטל בתביעת דיבה

18/11/2011 ב- 21:22 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על גיורא ארדינסט הוא עורך הדין שמאיים על רביב דרוקר ומיקי רוזנטל בתביעת דיבה
תגים: ,

מצאתי היום מעט פנאי לעיין בבלוג של רביב דרוקר. שמו מככב בימים אלה באפלה המאיימת להחשיך את ערוץ 10. רציתי לדעת מה יש בפיו לומר, וכשהגעתי אל הפוסט שפרסם, קדרו עיניי.

את רביב דרוקר לא פגשתי מאז 1991, כמדומני. נסעתי אל עולה חדשה מברית המועצות שהתגוררה בהתנחלות קדומים, ובאותה הזדמנות פניתי לבקר את סגן עמית סופר, ששירתה בבית הספר לשוטרים צבאיים. שתי ציפורים בכרטיס אחד. שם נתקלתי ברביב דרוקר, שביני ובינו התגלע חיכוך בפגישה קודמת, במקום אחר.

אכן, רביב דרוקר לא השתנה מאז. הוא היה ונותר אדם חצוף, ולכן, משהיה לכתב בגלי צה"ל חשתי כלפיו סימפטיה רבה. עיתונאי חרוץ נדרש לחוצפה, לאופי של נודניק מעצבן, ורביב נושא תכונות אלה בחן רב. משעבר לערוץ 10 ידעתי שיעשה את מלאכתו כשורה, ולא התאכזבתי ממנו אפילו פעם אחת.

אני צופה בחדשות ערוץ 10 באדיקות כמעט מדי ערב, ואינני רוצה שיחשיכו אותו. אינני רוצה שפוליטיקאים יהלכו אימים על עובדיו המסורים, ואינני רוצה שמישהו יצר את צעדיהם באיומים משפטיים.

עו"ד גיורא ארדינסט חטא ביחס לציפייתי האחרונה. דרוקר מספר כי הוא מאיים עליו ועל מיקי רוזנטל בתביעת דיבה. שניהם כבר מנוסים במסעות הפחדה, ניסיונות השתקה וסתימת פיות. אלה נלווים תמיד למלאכתו של העיתונאי החוקר.

אין לי מושג מה עושה גיורא ארדינסט לפרנסתו, אולם דומה כי האיש מבלה חלק ניכר מזמנו בתביעות דיבה. הוא ייצג את ותיקי חטיבת אלכסנדרוני במשפט הדיבה נגד הפסיכופת תדי כץ, שהמציא ממוחו הקודח טבח בערביי טנטורה. הוא מייצג את אילנה דיין בערעור לבית המשפט העליון, לאחר שבערכאה קודמת קבע השופט נעם סולברג כי הוציאה דיבתו של סרן ר' בפרשת המחבלת הקטנה. ועתה הוא שולח איומים לעובדי ערוץ 10 כדי למנוע מהם מלחקור עסק הנמצא בשליטת נוחי דנקנר, הטייקון שרכש לאחרונה את השליטה ב'מעריב' – וכבר אין לצפות כי העורך ניר חפץ יורה לטפל בכסיות מחוספסות בכל הסוגיות הקשורות אליו. בדיוק בגלל כך נחוצים כלי תקשורת רבים – על מנת שתמיד יימצא האיש שלא יהיה כפוף למגבלות, שלא יירתע.

אבל גיורא ארדינסט, כפי הנראה, אינו מסכים עימי, מפני שהוא מבקש בכל זאת להרתיע את ערוץ 10, דווקא בשעתו הקשה, כשהוא נלחם על חייו. לפי דרוקר, אמר לו המשפטן המדופלם בלשון של רוכל מן השוק: רק אלוהים יוכל לשמור עליך ואולי אפילו הוא לא.

על כך אני חפץ להתעכב.

מה גורם ליצור דל-כוחות ועלוב כמו הברייה האנושית, לאחד מנציגיה עלי אדמות, גיורא ארדינסט, להתחזות כמי שמסוגל להתגבר על אלוהים בכבודו ובעצמו אם יעז להגן על דרוקר ורוזנטל. והרי מי יגן על גיורא ארדינסט אם מלאך החבלה יחליט באחד הימים לרדוף אותו. מה הוא יעשה? יפנה למשטרה? אולי לשב"כ?

האם הוא רוצה לנסות?

ישנם עורכי דין שעלו לגדולה ובטוחים כי נבראו שווים לאלוהים. אולי הצדק עימם, מי ידע. אבל גיורא ארדינסט עלה עוד מדרגה – הוא בדרגה אחת מעל אלוהים.

אינני יודע רבות על אלוהים, על מלאכי השרת והחבלה שפועלים למענו, ומסופקני אם כל אלה מתקיימים – למעט במחשבת הבריות – אולם את העיקרון אי אפשר להחמיץ: אם אלוהים מייצג את הכוח העליון, גיורא ארדינסט הוא בעל עוצמה רבה יותר משלו, כזו שלחוזקה טרם נמצא הגדרה במילונים, בשום שפה.

מיהו גיורא ארדינסט לא אדע, אבל דומני כי השתן עלה לו לראש, ואנשים כמותו נקלים בעיניי – מכיוון שהם משרתיהם של רשעים תאבי-כוח לעיתים; מכיוון שברגע האמת של חייו, לא הכסף שלו, לא תחנוניו לרחמים ולא בקשת המחילה, יסייעו בידו להאריכם ברגע אחד. ואת זאת, כנראה, שכח לו מזמן רב-אל בדרגתו, עורך הדין ארדינסט. הוא שכח שהוא בן תמותה. הוא שכח מהי משמעותו של חטא היוהרה, בדת ומחוצה לה.

אבל את רביב הנני מכיר, ואני שואל את עצמי מה היה קורה אילו היו מתחלפות היוצרות, ודרוקר היה נעשה לעורך דין, האם לא היה נעשה אף הוא לפרקליט דורסני? האם לא היה שולח מכתבי איום בעצמו לדרוקרים האחרים?

אינני יודע אם עודנו זוכר את עמית סופר. אני לא שכחתי. בלונדינית, עיניים תכולות, בחורה יפה. מאז לא ראיתיה.

מודעות פרסומת

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com.
Entries וכן תגובות feeds.