לאן הגענו? פורנוגרפיה זולה באתר 'הארץ' – העיתון לפלייבויים חושבים!

17/11/2011 ב- 06:23 | פורסם בהמדור לשירות הציבור | סגור לתגובות על לאן הגענו? פורנוגרפיה זולה באתר 'הארץ' – העיתון לפלייבויים חושבים!

דעתי היא שהציבור לא מעריך לטובה את עיתון 'הארץ' כפי שוודאי לכך הינו ראוי.

אילולא 'הארץ' לא יכולנו לקרוא בעברית את טוריו המקסימים של תומאס פרידמן, המוגדר ככתב החשוב בעולם. אילולא כן, כיצד יכולנו לנחש כי בבוקר יום ראשון ימליץ לאובמה שמוטב לו לנטוש את ישראל והפלשתינים לצרותיהם – עד שירימו אליו טלפון ויתחננו שיציל אותם מעצמם, ואילו בצהרי יום שני כבר ידרוש מאובמה להתערב מיד בנעשה, ובשום פנים ואופן לא יאפשר לפראים החיים בארץ הזאת לקבוע סדר יום משל עצמם. לא לשווא קטף פרידמן עוד תואר נחשק: הכתב ההפכפך ביותר בעולם.

ואילו 'הארץ' ממשיך לתרגם למעננו את דברי הנביא מניו-יורק.

ומכיוון שאין נביאים החיים בערינו, מקפיד 'הארץ' לתרגם גם כתבות נבחרות מן התאום הבריטי שלו, הגרדיאן – כתבות המשולות לדברי ירמיהו וישעיהו מבחינת מימדיהן ההיסטוריים. לא תמצאו שם, בחמישים שנה האחרונות, ולו כתבה אחת בעניינה של ישראל ללא חזון אפוקליפטי לגבי גורלנו. והנה עודנו כאן, קוראים בחיוך את הכתבות המתורגמות תדיר בעיתון 'הארץ'.

שלשום פורסמה אצל התאום הישראלי כתבה מתורגמת במדויק בעניינו של אחמד רושדי ומלחמתו בפייסבוק, על שום התעקשותו להיקרא סלמאן. יום לפני כן היא פורסמה במקורה בגרדיאן, בהבדל אחד.

בגרדיאן, עיתון ענייני שמתרחק מן הצהובונים, פורסם תצלום פורמלי של אחמד רושדי, כמתבקש, ואילו באתר 'הארץ' פורסמה תמונתו השערורייתית ביותר – שערורייתית אף יותר מספריו – בצד רעייתו הרביעית, חשופת החזה, עוטה על דדיה רקמה שקופה.

אינני מיתמם. רשת האינטרנט גדושה בתצלומי עירום, אבל הקריצה הדוחה הזאת לקוראים הגבריים גרמה לי לבחילה. מה הקשר בין פרופיל הפייסבוק של סלמאן רושדי, או השד יודע איך קוראים לו, לבין התצלום הפרובוקטיבי של אשתו לשעבר, ממנה התגרש לפני ארבע שנים וחצי?

בקצב ההידרדרות הזה, בעוד שנה כולנו נצטרך לומר: "אני קורא את 'הארץ' בגלל המאמרים", ומי יאמין לנו?

אה, ומה אומרות על כך המירב מיכאליות, המשת"פיות הפמיניסטיות? אם הדבר היה מתרחש ב'ישראל היום' הן היו יוצאות מכל החורים ומרעישות עולמות, אבל לעיתון 'הארץ' שמורה חסינות, כי כידוע, המאבק למען זכויות הפלשתינים קודם לזכויות הנשים בארץ שלהן.

'הארץ' – אחמד סלמאן רושדי בחברת אשתו המעורטלת, ממנה התגרש לפני ארבע שנים וחצי. גם השטן לא יוכל לגלות כיצד העורך המצוין קשר אותה לפרשת הפייסבוק.

הגרדיאן – אחמד סלמאן רושדי בחברת עצמו.

מודעות פרסומת

בלוג בוורדפרס.קום.
Entries וכן תגובות feeds.