מאין הגיע איש החלל שניצב מאחורי הילדה שבתמונה?

30/10/2011 ב- 11:27 | פורסם באזור הדמדומים | סגור לתגובות על מאין הגיע איש החלל שניצב מאחורי הילדה שבתמונה?

ב-23 במאי 1964 התעורר ג'ים טמפלטון (Jim Templeton) בביתו שבסקוטלנד ותהה מה יקרה לשיער אם לא יגזזו אותו במשך 47 שנים. הוא התיישב על מיטתו והחל לערוך חישובים. יתכן שמיעוט השריפות במחוז הולדתו הובילוהו לעסוק בדברים המשעממים בעולם, מפני שאחרי ככלות הכול היה כבאי, אבל דומה כי רטט עמוק יותר בנימי רוחו החדיר בו את הנחישות לפתור החידה.

שעות הבוקר ביום ההוא האירו מבעד לחלון על פני בתו הקטנה עד שהתעוררה, וכשפקחה את עיניה ראתה את בבואת האב משקיפה אליה מן המראה שלצד מיטתה. הקטנטונת בת ה-5 לא ידעה כי מחמת האירועים שיתרחשו כעבור מחצית היממה תהפוך לדמות אלמוות שהנצח לא ירפה ממנה. היא גם לא ידעה את התשובה לשאלת אביה, והוא גילה לה בלחש: שבעה מטרים, זה יהא אורך שערותייך בשנת 2011. מדוע דווקא 2011? מר טמפלטון לא הצליח להסביר זאת מעולם.

הדבר המדהים הראשון שקרה ביום ההוא היו מילותיה של אליזבת טמפלטון, הבת. היא ביקשה מאביה שלא ייקח אותה לצפות באווירונים. סוגיה זו נחקרה מאות ואלפי פעמים, ועד היום הזה טרם הובררה. האב לא נטל את בתו לפני כן כדי לצפות בציפורי הברזל, לא שוחח עימה באופן מיוחד על כך, וגם היא לא ביקשה אף פעם כדבר הזה, או כל בקשה בלתי שגרתית אחרת מאביה. אבל בבוקר ההוא, אליזבת הפצירה באביה שלא יראה לה אווירונים. ונשאלה השאלה חזור ושוב: מדוע שיעשה כן?

במקום לראות אווירונים, אביה לקח אותה לטייל בגבעות המוריקות שליד ביתם. אליזבת מספרת שראתה הרבה פרפרים. מר טמפלטון דיווח שהמקום היה כמעט שומם מאדם. הרחק מהם היתה מכונית ובה אנשים, אמר שנים אחרי כן. מכל מקום, הוא לא זיהה אותם, ובתו בכלל לא שמה לב אליהם.

"שלוש תמונות" המשיך לספר, "צילמתי את בתי שלוש פעמים בלבד, לא יותר". התמונה השנייה היא זו שתיכנס להיסטוריה: מאחורי אליזבת מופיעה דמות מסתורית הלבושה בחליפת חלל. מר טמפלטון הודה בחקירתו שלא חזה בדבר יוצא דופן במסגרת התמונה הזאת כשצילמה. חוקריו דיווחו כי דיבר אמת מיושר ליבו. זה היה הדבר המדהים השני שקרה ביום ההוא.

הדבר המדהים השלישי שקרה בפרשה הזאת – שלא נותנת מנוח עד ימינו ואולי לא תרפה עוד דורות רבים – היה הדין וחשבון שמסרו מהנדסיה הבכירים של חברת קודאק, שבמעבדותיה פותחו התמונות הללו. לדבריהם, אין שום צל של ספק שתצלום איש החלל הינו אותנטי לחלוטין, ואין אף ראיה קלה שבקלות לזיוף. כלומר, מה שלא יכלו לראות עיניו של מר טמפלטון, קלטה עדשת המצלמה שלו.

נכון לעתה, מדובר באחת החידות הקשות ביותר לפיצוח בתולדות הצילום, ואולי בתולדות החיים על פני הארץ הזאת.

מכורח הנסיבות פנה טמפלטון למשטרה, וזו הודיעה לעיתונות – אחרי בדיקה ממושכת וקפדנית – כי מדובר בתעלומה. ימים אחדים אחרי כן הפכה התמונה למפורסמת ביותר על פני תבל. היא הופיעה על מרבית שערי העיתונים בעולם כולו, והעסיקה את המוחות החשובים ביותר, ללא הרף, במשך כשני עשורים, עד שדעכה ההתעניינות בה. ברם, התעלומה נותרה כשהיתה.

בלוג בוורדפרס.קום.
Entries וכן תגובות feeds.

%d בלוגרים אהבו את זה: