נורבגיה מגנה את דברי שר הפנים הגרמני שהזהיר מפני המוסלמים

27/06/2011 ב- 07:57 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על נורבגיה מגנה את דברי שר הפנים הגרמני שהזהיר מפני המוסלמים
תגים: , ,

נורבגיה, אשר בה מצוי שיעור האנטישמיות השני במידתו בקרב אוכלוסיה נוצרית של מדינה כלשהי, אינה נחה על זרי הדפנה. עד שלא תוכתר בפסגה כחברה המשוקצת ביותר בעולם, היא תמשיך ביתר שאת לערב את ישראל בכל דבר שמתרחש עלי אדמות – רצוי שיהא זה דבר רע. לפני כמה שנים, כשהעירו לראש ממשלתה על האנטישמיות המבעבעת בארצו, טען הלה שאינו יודע על מה מדברים, כי הרי הערבים הם שמיים והנורבגים מכבדים אותם עד מאד. לאחר שאותה עיתונאית הבהירה לו כי זוהי אנטישמיות במובנה האנטי-יהודי, פלט האיש רם-המעלה כי את השנאה ליהודים לא המציאו הנורבגים. רצה לומר, חפשו את הבעיה אצל בני ישראל – לא בעמים הסקנדינביים.

לפני ימים אחדים טען בוריס ריין, שר הפנים של מדינת הסן בגרמניה – כפי שטען גם יואכים הרמן, שר הפנים של בוואריה – כי הקיצוניות שמתפשטת בקרב המוסלמים באירופה הופכת להיות איום קיומי עליה. ריין הוסיף ואמר: אסור לנו להמעיט בחשיבות הסכנה הנובעת מפני האסלאם ההולך ומקצין, ואסור לנו לאפשר למחבלים מתוצרת בית להתרבות ולהשיג שליטה מתחת לאף שלנו. כמעט כל בעיות הטרור קשורות באסלאם. אנו חייבים להיות על המשמר. האידיאולוגיה האסלאמית אינה עולה בקנה אחד עם ערכי היסוד של המערב. המוסלמים שחיים בתוכנו רוצים להחזיר את גרמניה לתקופת האבן ולהפוך אותה לתיאוקרטיה אסלאמית. הם מטיפים ללא הרף נגד ערכינו ובעד שנאה וחוסר סובלנות. יש לשנות את החוק כדי שאפשר יהיה לזרוק אותם בקלות מן המדינה.

דבריו של השר ריין הם קשים ובוטים, אך מעידים על אימה ואכזבה שהצליח האסלאם לטעת בכל חלקה טובה באומה הגדולה באירופה. שמאלנים רדיקלים יאמרו כי כך נהגו הנאצים לומר בגנות היהודים לפני 70 שנה, אך זהו עיוות ההיסטוריה מצידם. היהודים ניסו להיטמע בחברה הגרמנית וזו דחתה אותם. המוסלמים בגרמניה אינה רוצים להיטמע בה אלא להפוך אותה לגרמניה אחרת, בדמותם ובצלמם.

הלילה שוחחתי עם איירין, ידידתי המתגוררת באוסלו. היא אם חד-הורית לילד קטן. אביו, גרמני, נעלם מחייה כשהיתה בהריון. איירין מתכוונת לבקר בירדן בקרוב, בפעם השנייה מזה שנתיים, והיא תהתה מהו יוקר המחיה בישראל, שמא תרצה לבלות בקרבנו מספר ימים. יש לה, לאיירין, השערה מעניינת מדוע הערבים שועטים לעבר נורבגיה. לפי השקפתה, רק הם מצליחים לדבר נורבגית שאפשר להבין אותה, בגלל שזו שפה גרונית (כשאני דיברתי נורבגית, התקשו רבים להבין את המלל בגלל ההגייה שלי). מהגרים אחרים, לדעתה, עוזבים את נורבגיה העשירה, מפני שאינם מצליחים להטמיע את שפתה.

דיברתי גם עם איירין על בעיות ההסתגלות של הערבים בשאר מדינות אירופה ובכללן גרמניה, ועל דבריו של בוריס ריין, והיא מיד סיפרה לי כי כשדווחה הידיעה ברדיו הנורבגי, מיהר פוליטיקאי מקומי מכובד לבקר בחריפות את דברי השר הגרמני, וקרא כי במקום להלך עלינו אימים מפני האסלאם הרדיקלי, יש לחפש את שורשיו ולהבין מדוע מקצינה הדת הזאת. לדבריו, הסיבה היא הסכסוך הישראלי-ערבי והתמיכה האירופית בצד הישראלי.

ברם, אין חדש תחת השמש. העמדה המסורתית בשבדיה ובנורבגיה גורסת כי כל עוד לא ייפתר הסכסוך במזרח התיכון, ימשיך הלהט הקיצוני לבעבע בקרב מוסלמים בכל פינה על פני תבל, וכמובן, גם באירופה. קרי, גישת הרב-תרבותיות בעולם המערבי נכשלה בגלל הכיבוש הישראלי. מה טוב שנמצאו האשמים – היהודים המתפללים לאלוהיהם בכותל המערבי.

מודעות פרסומת

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com.
Entries וכן תגובות feeds.