סערה בעולם האמנות: הדיוקן העצמי המפורסם של וינסנט ואן גוך נתברר כתמונתו של אחיו הצעיר תיאו

22/06/2011 ב- 08:41 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על סערה בעולם האמנות: הדיוקן העצמי המפורסם של וינסנט ואן גוך נתברר כתמונתו של אחיו הצעיר תיאו
תגים:

מאז ומתמיד תהו היסטוריונים של האמנות הכיצד נמנע וינסנט ואן גוך מלצייר אף לא תמונה אחת של אחיו. עובדה זו נראתה בעיניהם תמוהה ובלתי הגיונית לחלוטין, מפני שקרבה רבה שררה בין שני האחים והם היו נאמנים זה לזה. כמו כן, תיאו ואן גוך תמך באחיו וינסנט מבחינה פיננסית והיווה לו לעזר כשהלה היה שרוי במצוקה נפשית.

עתה נתברר כי וינסנט ואן גוך לא התעלם מאחיו, אחרי ככלות הכול. חוקרי אמנות במוזיאון ואן גוך באמסטרדם טוענים כי "דיוקן עצמי", ציורו המפורסם של וינסנט ואן גוך משנת 1887 הוא של אחיו הצעיר תיאו. התמונה צוירה כששניהם גרו יחדיו בפאריס, בתקופה שאינה מוכרת כל כך לחוקרים, מפני שבעת ההיא ומכורח הנסיבות לא התכתבו זה עם זה.

האחים אומנם דמו מאד אחד לשני, אך בדיוקנו של תיאו ואן גוך ניתן לשים לב לכמה הבדלים: סגנון לבוש שונה, גוון עיניים אחר, אוזניו מעוגלות בעוד אוזניו של וינסנט הינן מזוותות ובשרניות, וכמו כן, צבע זקנו חום-צהבהב ולחייו מגולחות, ואילו זקנו של אחיו הוא אדמוני וסבוך.


דיוקנו של תיאו ואן גוך


דיוקנו של וינסנט ואן גוך

מודעות פרסומת

בלוג בוורדפרס.קום.
Entries וכן תגובות feeds.