עוד ביזיון של 'הארץ' שיותיר אתכם שמוטי-לסת: עורך החדשות הכשיל את קוראיו – האם עשה זאת במזיד כדי להכלים את פני השר?

18/06/2011 ב- 13:34 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על עוד ביזיון של 'הארץ' שיותיר אתכם שמוטי-לסת: עורך החדשות הכשיל את קוראיו – האם עשה זאת במזיד כדי להכלים את פני השר?

אתמול נתפרסמה באתר 'הארץ' ידיעה של ברק רביד על אודות פגישתם של אביגדור ליברמן וקתרין אשטון, שנערכה אף היא אתמול. לא היה בה, בידיעה, שום דבר מיוחד. היתה זו עוד אחת מן הפגישות המשמימות שנערכות לבקרים, ובה מודיע הצד הישראלי כי הפלשתינים מסרבים לשאת ולתת, ובתגובה מבקשת מאיתנו אירופה לעשות עוד מאמצים כדי להשיב את הצד הערבי אל שולחן הדיונים. אבל לא הידיעה צדה את עיני הצופים, אלא התמונה שנלוותה אליה.

צילום מסך מאתר 'הארץ':

טוקבקיסט בשם רוברט קאפה כתב כך: "ליברמן מושיט יד (מצורעת) לאשטון, היא מהססת (האם להיחשף לצרעת או לא), אבל בסוף (ללא כפפה) נותנת לו יד. תמונת השנה של מיכל פתאל!"

לכל הדעות, אין התמונה מחמיאה במיוחד עבור השר ליברמן. לא צריך אלף מילים כדי לספר מה אנו רואים: שרת החוץ האירופית כבר אינה מסוגלת להתאפק. נוכחותו של ליברמן מעיקה עליה, והיא רוצה ללכת מעימו, בעוד ידה נתונה בלחיצת ידו.

יתכן כי כך באמת הרגישה קתרין אשטון כשצולמה התמונה, ויתכן כי זהו רק הבזק בן אלפית שניה שאינו משקף את המציאות שהתרחשה בכל הרגעים שקדמו לפני כן. אולם, על פי התמונה איננו יודעים כלל מה חשה אתמול הגברת אשטון כלפי שר החוץ הישראלי. התמונה לא צולמה כלל אתמול!

הבעיה המרכזית של בני אדם שהאמת אינה תמיד מצויה בפיהם היא שישנם בעולם טיפוסים כמותי עם זיכרון מצוין. מיד כשהתבוננתי בתצלום זכרתי כי את אותם בגדים לבשו שני האנשים הנכבדים בעת פגישה אחרת. 'הארץ', ממניעיו שלו, בחר לפרסם תמונה לא עדכנית.

ראשית דבר, פניתי לחפש ברשת האינטרנט הוכחה לאמיתות זיכרוני ומצאתיה בקלות. הנה סרטון שהועלה ליוטיוב ב-16 בפברואר 2011:


אחר כך שאלתי את עצמי מדוע 'הארץ' לא נהג בהגינות כלפי קוראיו, ולא ציין כי התמונה שצורפה לידיעה היא מן הארכיון. כך נהוג לעשות בכל מקום על פני תבל. תמונה היא חלק מן החדשות אם היא עדכנית או שציבור הקוראים סבור שהינה כזאת. למשל, כך עשה 'נענע 10' בדווחו על אותה פגישה מיום אתמול. הרי לכם צילום מסך:

בשלב הבא פניתי דרך הדוא"ל אל הצלמת מיכל פתאל כדי לקרוא את תגובתה בסוגיה הנידונה. עד רגעים אלה, היא לא השיבה לפנייתי. עדכון: הצלמת ענתה והתוודתה בפניי שהתמונה צולמה לפני כמה חודשים.

לבסוף, תהיתי הכיצד מכל תמונות הארכיון שצולמו בעת הפגישות הרבות בין ליברמן ואשטון, נבחרה תמונה כה מבזה? 'הארץ' לא הכשיל אותי פעם אחת בלבד, "כששכח" לציין כי מדובר בתמונת ארכיון שלא צולמה אתמול, אלא הכשיל אותי פעם שניה, כמו היה עלון אשפתות, כשבחר לפרסם דווקא תמונה מבזה.

ומי שמתעקש לראות את התמונה מן הפגישה שהתקיימה אתמול (17.6) בין אביגדור ליברמן וקתרין אשטון, הרי היא באדיבות פלאש 90. מה אומר, שני הידידים הטובים האלה נראים מאושרים עד השמיים:

אם אבקש מעורכי 'הארץ' לפרוט למעני חצי שקל, אני נשבע לכם שאשלח למעבדה את חמשת המטבעות של 10 אגורות כדי לבדוק האם מזויפים הם, ואפילו תעלה לי הבדיקה אלף שקלים. לא מאמין להם, לאיש מהם!

מודעות פרסומת

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com.
Entries וכן תגובות feeds.