ממש כך: נציג משרד החוץ הנורבגי מקניט אותי בבוטות, ומאשימני בעיוורון!

16/06/2011 ב- 11:50 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על ממש כך: נציג משרד החוץ הנורבגי מקניט אותי בבוטות, ומאשימני בעיוורון!
תגים: ,

ברבות השנים, שלוחות משרד החוץ הנורבגי נסגרות אחת אחרי השנייה כלפי קובלנותיי. שגרירות נורבגיה בשטוקהולם גרסה שאיננה מבינה מהן טענותיי, אף שנשלחו אליה באנגלית, בשבדית ובנורבגית. השגרירות בטהראן מסרה שהיא מטפלת רק בפניות של אזרחים איראנים, ואילו מן השגרירות הנורבגית בניקרגואה נאמר לי שהיא משיבה לתושבי ניקרגואה בלבד, אחרי ששיקרתי ואמרתי שאני אזרח ניקרגואה תושב ישראל. הנציגות בארץ מורכבת מאנשים נבערים כולם. לדידי, מי שמתכחש לעובדה היסטורית הוא כזה, והנציגים המוצבים בתל אביב מתעלמים מן הטבח במשט הנורבגי כאילו מעולם לא היה ולא נברא.

על כן, פניתי לשגרירות נורבגית באחת המדינות, ולא אומר איזו כעת, אחרת גם היא תיסגר בפניי, ותהיתי האם אולי אינני רואה טוב. אז למען הפרוטוקול: דיפלומט בשירות החוץ הנורבגי השיב לי בטלפון שאני לא רואה בכלל, ושהנני עיוור.

הפרשה החלה כשמצאתי באתר האינטרנט של שגרירות נורבגיה בדמשק את דברי יונאס גאר סטור, שר החוץ הנורבגי, שגינה בחריפות את ישראל לאחר מאורעות הדמים בגבול הסורי:

"השימוש של ישראל באלימות נגד מפגינים שניסו לחצות את קו הפסקת האש בין סוריה לבין רמת הגולן הכבושה הוא בלתי נסבל. הרג של מפגינים בלתי חמושים אינו יכול להיות מוצדק".

פניתי לשגרירות הנורבגית בסוריה בכתב על מנת שתתקן את דברי השר, מפני שאותם מפגינים נשאו בידיהם בקבוקי מולוטוב, והצתתם היא אשר גרמה להתפוצצות המוקשים ולהריגתם.

השגרירות בדמשק התעלמה מפנייתי.

ביקשתי אפוא לפנות אל שגרירות סוריה באוסלו, כדי שהסורים עצמם ידווחו את האמת לידידיהם הנורבגים, אך מתברר שלסורים אין שם שגרירות. על כן, שלחתי את הבקשה לשגרירות הסורית בשבדיה, שמא היא מטפלת גם ביחסים עם נורבגיה. הסורים בשטוקהולם השיבו לי זאת: אנו לא עונים לבני עם של קופים!

לא התעצלתי, כתבתי למשלחת הנורבגית בז'נבה. זאת לא הפעם הראשונה. קיבלתי תשובה שהוחלט לא לטפל יותר בפניותיי. טלפנתי לשם. פעמיים. לא שבו אליי עד הרגע הזה.

לא התייאשתי. החלטתי לפנות בשיחת ועידה דרך גורם שלישי לשגרירות נורבגית באחת ממדינות העולם. מישהי אמרה שפנייתי תושב בתוך כמה דקות. חיכיתי עשרים!

לבסוף, יורגן אחד הרים עליי את קולו כמעט מיד. בתחינה ביקשתי ממנו לצפות בסרטים המוקלטים מן היום ההוא, ולהיווכח שהמפגינים היו חמושים, או שאולי אינני רואה טוב. אז יורגן הסביר לי שאולי באמת אינני רואה בכלל, ושהנני עיוור. הודעתי לו שאתלונן עליו והוא ניתק.

ניתן היה לצפות משר החוץ של נורבגיה, שיטפול עלינו עלילות שלא ניתן להפריכן, אבל היצור המרושע הזה מתיר לעצמו אפילו להתעלם מעובדות מצולמות, ובלבד שיוכל לטנף ברבים את שם ישראל.

די אם נזכיר כי ממשלת נורבגיה שיתפה פעולה עם היטלר בשמחה ובששון, ומחצית מיהודי הממלכה נספו בשואה. היו אזרחים רבי-חסד שביקשו לסייע לנו, אבל הממשלה הרשמית יצאה מגדרה כדי להשמידנו. ממש כך!

הפרשה לא הסתיימה. אני מתכוון לאתר בשגרירות את יורגן כדי לומר לו זאת: לא שכחנו ולא סלחנו.

ובכלל, הנציגות הנורבגית הזאת לא תדע עוד מנוחה. בכל פעם שנורבגי כלשהו ישקר, אפנה אליה לשם בירורים. יהודי אחד נגד חמישה מיליון נורבגים ינצח, אם הצדק בצידו.

אגב, הנורבגים הנכבדים הם אלה שמפרנסים ביד נדיבה את חברי השמאל הרדיקלי, אחינו בני עם הקופים. גם להם יש לומר: לא נשכח. אבל אם תשנו דרכיכם, נסלח.

ראו גם:

מרקוס סטרומגרן, משגרירות שבדיה בטהראן, מגיב לפנייתי מדוע ממשלתו מסרבת לגנות תלייתם של שני קטינים באיראן

מודעות פרסומת

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com.
Entries וכן תגובות feeds.