על פי בני מוריס, צפויה מדינת ישראל לטרנספר את תושבי מג'דל שמס

08/06/2011 ב- 09:11 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על על פי בני מוריס, צפויה מדינת ישראל לטרנספר את תושבי מג'דל שמס
תגים:

על רקע האירועים האחרונים בגזרת צפון הגולן, כשטרוריסטים חמושים בבקת"בים מן העבר הסורי של הגבול מנסים להסתנן לישראל כדי לזרוע בה הרס וחורבן, ומן העבר השני מתעמתים תושבי מג'דל שמס עם כוחות צה"ל הפזורים שם, שוב עולה ומהדהדת סוגיית אי-נאמנותם של האנשים הללו למדינה.

זוהי העת להיזכר בדבריו של בני מוריס, כשהעניק ראיון נרחב לעיתון 'הארץ' בשנת 2004.

ארי שביט: האם אתה מצדד בטרנספר?

פרופ' בני מוריס: אם אתה שואל אותי אם אני תומך בטרנספר ובגירוש הערבים מהגדה הערבית, עזה ואולי אפילו הגליל והמשולש – אני אומר לך שלא כרגע. אני לא מוכן להיות שותף למעשה כזה. בנסיבות הנוכחיות זה לא מוסרי ולא מציאותי. העולם לא ייתן, העולם הערבי לא ייתן, זה יחריב את החברה היהודית מבפנים. אבל אני מוכן להגיד שבנסיבות אחרות, אפוקליפטיות, שעלולות להתגשם בתוך חמש עד עשר שנים, אני יכול לראות גירושים. אם יהיה נשק אטומי סביבנו או מתקפה ערבית כוללת עלינו ומצב של לוחמה בחזית כשערבים בעורף יורים על שיירות היוצאות לחזית, מעשי גירוש יהיו סבירים לחלוטין. אולי הם אפילו יהיו הכרחיים.

ארי שביט: האם גירוש של ערביי ישראל מתקבל על הדעת?

פרופ' בני מוריס: ערביי ישראל הם פצצת זמן. גלישתם לפלשתיניזציה גמורה הפכה אותם לשלוחה של האויב הנמצאת בתוכנו. בפוטנציה הם גיס חמישי. גם דמוגרפית וגם ביטחונית הם עלולים לערער את המדינה. כך שאם ישראל תיקלע שוב למצב של איום קיומי כמו ב-48, יכול להיות שהיא תיאלץ לפעול כמו שפעלה אז. אם נותקף בידי המצרים (אחרי מהפכה איסלאמיסטית בקהיר) וסוריה וטילים כימיים וביולוגיים יעופו על ערינו ובאותו זמן פלשתינים ישראליים יפגעו בנו מאחור, אני יכול לראות מצב של גירוש. זה יכול לקרות. אם האיום על ישראל יהיה קיומי, גירוש יהיה מוצדק.

הנה, לפי משנתו של בני מוריס, מחשובי ההיסטוריונים של ישראל, למדינה לא תהא ברירה אלא לטרנספר אל שטחי סוריה את תושבי מג'דל שמס התוקפניים, אם אלה ימשיכו לפגוע בכוחות צה"ל, במידה שתפרוץ מערכה כוללת עם סוריה; איראן, פטרוניתה הגדולה, תמשיך לחתור להשגת נשק גרעיני; חיזבאללה, בן חסותן, ישגר רקטות לעבר יישובינו; ומצרים תבטל את הסכם השלום עימנו, כפי שהיא מאיימת לעשות.

כפי שנראים הדברים עתה, סבירות התממשותה של המלחמה הזאת הולכת וגדלה ככל שמשטרו של אסד מתערער; וככל שמעמדו של אביגדור ליברמן מתחזק בדעת הקהל, כך צפויים אנו, על פי התזה, לחזות בגירושו של ציבור עוין מביתו.

כולי תקווה כי נבואותיו הריאליות של בני מוריס תתבדינה, וכי העדה הדרוזית בגולן תתעשת, תשלח את מיטב בניה ליחידות קרביות, ותתייצב לצד עם ישראל בחזית המאבק נגד הדיקטטורות הערביות סביבנו, "כי מציון תצא תורה ודבר ה' מירושלים" (חזון ישעיהו בן אמוץ).

חג שבועות שמח.

מודעות פרסומת

בלוג בוורדפרס.קום.
Entries וכן תגובות feeds.