אמינה אל-עומרי, הבלוגרית 'לסבית בדמשק', נחטפה אתמול בידי שירותי המודיעין הסוריים

07/06/2011 ב- 12:00 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על אמינה אל-עומרי, הבלוגרית 'לסבית בדמשק', נחטפה אתמול בידי שירותי המודיעין הסוריים
תגים: ,

אמש, בשעה 20:10, פרסמה ראניה איסמעיל פוסט ובו סיפרה כי דודניתה, אמינה עבדאללה עארף אל-עומרי, הכותבת בבלוג 'לסבית בדמשק', נחטפה כשעתיים מוקדם יותר בידי שירותי המודיעין הסוריים באמצע הרחוב. שלושה גברים התקרבו אליה, סתמו את פיה והכניסוה בכוח למכונית שמזוהה עם משטרו האכזר של באשר אל-אסד. מאז לא ידוע עליה דבר.

כשעתיים וחצי אחר כך עדכנה ראניה, בבלוג של אמינה, שמשפחתה עוד לא הצליחה להתחקות אחר בתם והוריה חוששים לחייה. הם מקווים כי תשוחרר בקרוב, אך מן העדויות המזוויעות שנודעו בעולם בשבוע האחרון, יודעים אנו כי החוקרים הסורים האכזריים אינם בוחלים בשום אמצעי כדי לענות את קרבנותיהם. הם אונסים את הנשים, משפילים אותן, מונעים מהן שתייה או עשיית צרכים, מכבים על גופן העירום סיגריות בוערות, ומכים אותן עד זוב דם. מדובר באנשים סדיסטיים ביותר שעלולים לרצוח את אמינה אם לפתע יתחשק להם לעשות כך. ודאי שנטיותיה המיניות המוצהרות של אמינה לא תשחקנה לטובתה, וכמו לסביות שנעצרו בעבר בידי השלטונות הסוריים ושרדו כדי לספר על כך, היא תוכרח להוכיח ולהדגים תחת איומים שנפשה "תוקנה" ועתה היא נמשכת למין הגברי בלבד.

לפני כמה שבועות כתבה אמינה כי אביה הניס שני סוכני מודיעין שהגיעו לביתה ואיימו לאנוס אותה אם תמשיך להיות מעורבת ב"מזימות" נגד המשטר. הנה דברים שנכתבו אודותיה ב'גארדיאן' לפני חודש ימים, שם תוארה כסמל ההפיכה. אף שאינני מאמין בקיומו של אלוהים, אני מתפלל לשלומה ולשלום כל שוחרי החופש בסוריה ובעולם הערבי כולו. אני מבקש מקוראיי ומקוראותיי לא לטקבק בבלוג שלה עם שמות מזוהים, פן יבולע לה בגלל "קשריה" עם היהודים – אף שאינה חובבת ציון מושבעת.

עדכון: כל ההתפתחויות, חלקן מעניינות למדי, מסוקרות בערך שחובר אודותיה בויקיפדיה האנגלית. נתברר כי בלוגר זייף את דמותה.

הדבר האחרון שפרסמה אמינה בבלוג שלה אתמול היה 'שירי ציפורים':

BIRD SONGS

The bird flies free
Knowing no boundaries
Borders mean nothing
When you have wings

My heart and my soul
Long to follow and soar
Out over mountains
And deserts and seas

I have no wings
And earth presses in
Wrapped in a sheet
Forever to lie

Weighed down by dirtclods
Never to feel
Wind on my wings
Sun on my back

Soaring and flying
Freedom is coming
Here am I wanting
To know it one day

Posted by Amina Abdallah Araf al Omari

מודעות פרסומת

בלוג בוורדפרס.קום.
Entries וכן תגובות feeds.