משפחת שליט צריכה להתכונן לכך שלא תזכה לקבור את גלעד

13/05/2011 ב- 13:09 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על משפחת שליט צריכה להתכונן לכך שלא תזכה לקבור את גלעד
תגים:

אני שומע כל מיני טיפוסים מדושני עונג שמספרים לנו עד כמה גדול מנשוא הוא כאבה של משפחת שליט ומה רב סבלה לאין שיעור. מרבית האנשים הללו וקרוביהם לא שירתו אפילו יום אחד בצבא, או שהם וכל חבריהם היו ג'ובניקים מן הזן הנחות ביותר. אף אחד מהם אינו יודע מהו קרב ומהו שכול, אבל לפטפט שטויות מצאת החמה ועד היעלמות הלבנה יודעים הם יודעים.

אין להשוות בין אם שכולה שאיבדה את בנה היקר באחד הקרבות, לבין אמו של גלעד שליט. לראשונה אין נחמה, לשנייה ישנה עוד תקווה. הראשונה אינה מצליחה להירדם מבלי לבכות בסתר, והשנייה מנגבת דמעה אחת או שתיים בפומבי כדי להשיג רחמים. אם מדברים על כאב וסבל, חובה על כל אחד מן הדוברים להזכיר אלפי משפחות שכולות.

אין להשוות בין רעיה שבעלה התעוור, התחרש וגפיו נקטעו בשעת קרב, לבין הוריו של גלעד שליט. היא וילדיה סובלים מייסורים נפשיים בלתי אפשריים למראה אהוב ליבם, שבקושי חי ונושם, ובכל זאת מנסה להביע בדרך לא דרך את רגשותיו כלפיהם, אבל לא מצליח להסתיר את יגונו העצום. ואילו גלעד שליט הנמצא במרתפי בית החולים 'שיפא' זוכה לביקור רופא מדי יום.

אין להשוות בין אמו של הנעדר גיא חבר לבין אמו של גלעד שליט. הראשונה סובלת סבל בלתי יתואר בגלל אי הידיעה וכל הכרוך בה, ואילו השנייה מטיילת בארצות תבל ונפגשת עם שועי עולם מפני שכולם יודעים בידי מי מוחזק גלעד שליט. ייסורי אמו של גיא חבר גדולים אלפי מונים מייסורי משפחת שליט.

אני שומע את ההצעות המטורפות של נועם שליט ולא מאמין למשמע אוזניי. הוא דורש להקפיד על חרם סחורות המועברות מישראל לעזה, דבר שאפילו הרב כהנא לא העז לדרוש מפני שהיה אנושי יותר. הוא תובע להחמיר את תנאי כליאתם של אסירים פלשתיניים, כאילו שמדובר בתנאי חייהן של תרנגולות. הוא יוזם להקפיא העברת כספי מיסים לרשות הפלשתינית כמו שודד חבוש גרב לאור היום. וכבר אמרו משפטנים כי די במעשים מעין אלה כדי לעצור אותו בגין פשעים נגד האנושות.

מישהו צריך להסביר לנועם שליט שילדי עזה הרעבים אינם אשמים בכך שהבן שלו שבר שמירה וברוב חוצפתו ישן בטנק במקום להיות ער. מישהו צריך להסביר לנועם שליט שהרעת תנאי הכליאה של אסירי חמאס תביא להתקוממותם בבית הסוהר, ובעקבותיה תבוא אולי אינתיפאדה שלישית. מישהו צריך להסביר לנועם שליט שכספי המיסים שגובה ישראל עבור הרשות הפלשתינית שייכים לפלשתינים ואינם שיכים לו או למשפחתו. מישהו גם צריך להסביר לנועם שליט כי בכל פעם שהוא מייעץ עצות רעות לממשלת ישראל, שומריו של גלעד שליט מתנקמים בחייל האומלל. בכל פעם שנועם שליט מצייץ איזו שטות, הבן שלו חוטף מכות ומושפל עד עפר. מישהו צריך להסביר לנועם שליט כי אלה שמחזיקים בבנו הם מן הגרועים והאכזריים שבבני האנוש, וכדאי לו לשמור על שתיקה, אחרת יבולע לבנו עוד יותר ויותר.

מישהו צריך להסביר לנועם שליט כי בהצעה האחרונה שהגיש חמאס למתווך המצרי דורש הארגון את שחרורם של רוצחי התינוקת מאיתמר, וממשלת ישראל שוב תסרב. מישהו צריך להסביר לנועם שליט כי אהוד ברק התחייב למשפחות שני המילואימניקים שנטבחו בלינץ' ברמאללה שרוצחיהם לא ישוחררו בעסקת שליט, ואילו חמאס מתעקש על שחרורם של אלה.

מתישהו לחמאס יימאס והוא יגיש אולטימטום לממשלת ישראל ובו יקבע מועד להוצאת גלעד להורג. אם מישהו חושב שישראל תצא למלחמה בגלל כך אזי הוא שוגה. גם במקרה המצער של אלי כהן ז"ל רעשה הארץ והציבור דרש לתקוף את סוריה, אך דבר לא נעשה. גלעד שליט יוצא להורג בדרך אכזרית ועצמותיו לא תושבנה לעולם. כולנו נכעס ונתעצבן, וכנראה שגם ילדינו ונכדינו יכעסו ויתעצבנו בתורם. שלום נצחי לעולם לא ייכון בארץ הזאת. אנחנו ששה מיליון יהודים שמוקפים מאות מיליוני ערבים שיושבים על הגדר ומצפים למעידה שלנו.

זאת לא משפחת שליט שסובלת כל כך ואף לא אחד אחר. את מרבית הסבל נושא על כתפיו הצנומות גלעד שליט, ובכל פעם שאני מבקש לדמות לעצמי את סבלו הרב אני חדל כמעט מיד מרוב צער. מתמונותיו מצטייר עלם טוב-לב שלא שיער בנפשו כי הוא ייאלץ לשלם את המחיר של כל שיגיונות הממשלות הקודמות במו"מ שניהלו עם ארגוני הטרור. מי שהסכים לשחרר רוצחי ילדים עבור גופות, שלא יתפלא כי מתישהו נמאס לחברה הישראלית מן העיקרון הרע והבלתי צודק הזה, והחייל החטוף באותה עת יופקר לגורלו וכבר לא ישוב הביתה לעולמים.

אני כותב את אשר אמרתי לנועם שליט בירושלים: אילולא עקשנותה של קרנית גולדוואסר, גלעד בנו כבר היה בבית מזה זמן רב. הארון שרצתה לקבל בכל מחיר הביא את עם ישראל לכדי אדישות בלתי תיאמן לגבי חייל חי. אטומי לב נעשינו. חבל.

מודעות פרסומת

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com.
Entries וכן תגובות feeds.