יעל שטרנהל מועמדת לרשת את מיקי חיימוביץ' בחדשות 10

26/12/2010 ב- 19:37 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על יעל שטרנהל מועמדת לרשת את מיקי חיימוביץ' בחדשות 10
תגים: , ,

הדילמה בה מצויה ד"ר יעל שטרנהל אינה פשוטה כלל וכלל. גם לא נתמזל מזלה להסתבך בדילמה מורכבת שכזאת. רק בעזרת כישוריה הרבים הגיעה יעל שטרנהל לפוזיציה החלומית בה היא מתבקשת להכריע: האם להתמנות לתפקיד מגישת החדשות בערוץ 10, או להמשיך ולחתור בכל מאודה לחברות מן המניין בקמפוס הר הצופים.

את יעל שטרנהל הכרתי בשלהי המאה הקודמת, כשתלתלים עיטרו את ראשה ומבטה היה רך. כסטודנטית באוניברסיטה העברית היא למדה היסטוריה, ובה בעת שימשה כמנחה הרהוטה והחיננית של תוכנית הבוקר בערוץ הראשון. פגשתיה לראשונה בחדר מדרגות בירושלים. חייכתי לעברה והיא חייכה בחזרה. גייסתי את כל תעצומות נפשי וקראתי אליה, בטרם תיעלם בעלטה: יעל… היא הסתובבה לעברי כשהחיוך עדיין לא מש ממנה וענתה: כן?

הדוקטורית להיסטוריה המרשימה והמהודרת היתה צעירה קופצנית ועליזה, וכמובן, חדת לשון וחריפת שכל במיוחד. חיבבתיה מן הרגע הראשון, וזה לא דבר של מה בכך. יעל שטרנהל היתה נעימה ומסבירת פנים כלפיי כפי שהיתה חביבה לכולם. הנוקשות הטלוויזיונית שלה כמראיינת, תמיד נעלמה כשיצאה אל הרחוב ונשמה אנשים רגילים מחדש. עם השנים נשתכחתי ממחשבותיה כדרך העולם הזה. אני עקבתי אחר הקריירה המזהירה שלה בתקשורת הישראלית ומעבר לים. המומחיות שרכשה בנכר מאפשרת לה לתפוש את המציאות בגוונים כהים יותר. אופייה העכור והבוסרי שהתבלט במין חמקמקות אלגנטית המוסווית בתוקפנות נחושה, שינה את צבעיו, והפך את מוחה לבהיר. צלילות דעתה נעשתה עמוקה כחור הכחול של די-זהב.

מדי פעם הגיחה יעל שטרנהל כפרשנית מדופלמת בערוץ 10. הנינוחות שלה ריתקה אותי, מפני שהתקשיתי לראות את המבע שאפיין אותה, אותו המבע של הלוחמת ללא פשרות למען צדקתה. לעצבותי, שב המבע והופיע בנסיבות טרגיות. מחבל נפשע מבני עמנו ביקש לפגוע באביה. רובנו דאבנו את כאב המשפחה, וכולנו הזדעזענו כשנתברר כי המפגע הוא טרוריסט סדרתי.

כשנודע לי כי במסדרונות ערוץ 10 עלה שמה של יעל שטרנהל כמחליפה אפשרית למיקי חיימוביץ' הפורשת, פניתי אליה ובירכתיה. שאלתיה האם כבר זכתה לפנייה רשמית מקברניטי הערוץ. ד"ר שטרנהל, בת לפרופסור, לא ניתרה משמחה כשנתבשרה מפי על הזדמנות הפז שנקרתה לה לפתע. בעוקצנות מהולה ביובש, אולי בגלל המבוכה, היא השיבה לי כי הדברים אינם מדויקים. הפצרתי בה להרהר על ערעוריה, אך היא בחרה להותיר אותי באפלה ולא לספר לי על מחשבותיה. כל שנותר לי הוא לדמיין אותה מהלכת בחדרה על קצות הבהונות, כשתהיות מציפות אותה מכל עבר: האם להמשיך בקריירה האקדמית ולהיות חוקרת מוערכת, או להיכנע לצו ליבה הרוגש ולהסכים למשרה היוקרתית – להתמנות למגישת החדשות הבכירה בישראל.

פניתי היום גם לערוץ 10 כדי לבדוק היכן עומדים הדברים, אולם נראה כי גורמים חמורי סבר בחטיבת החדשות מבכרים לשמור על עמימות מסוימת, ואינם נחפזים לעת עתה להכחיש או לאשר את נכונותם זו – לפנות בקרוב לד"ר יעל שטרנהל עם הצעתם המפתה. האם תתפתה יעל? ימים יגידו…

וזה היה שיעור בתקשורת.

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com.
Entries וכן תגובות feeds.

%d בלוגרים אהבו את זה: