הגיס החמישי הולך ונדחק החוצה

15/12/2010 ב- 12:30 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על הגיס החמישי הולך ונדחק החוצה
תגים: ,

הם אינם מופיעים עוד בשיח הציבורי. לא מראיינים אותם בתקשורת, לא יודעים מה יש להם לומר, לא שומעים את קולם, אף אחד אינו שומע עליהם יותר. הם פשוט נכחדו מן התודעה. פעם היו קיימים והיום אינם.

מדי פעם מגיעות שמועות קלושות מאותן הפגנות למען ילדי הזרים. פלוני שחלף שם נשבע שפגש במו עיניו יפה-נפש שמאלני, אבל איש אינו מאמין לו. במכוניות שנוסעות על תוואי גדר ההפרדה, מציצים הראשים החוצה ומתבוננים לצדדים. אמא, קוראת ילדה ומצביעה על עובר אורח מקומי: האם זוהי הנפש היפה שסיפרת לי עליה, שתבוא לגרש אותי בלילה, אם לא אגמור את כל הצלחת?

אין עוד יפי-נפש כאלה בעולם, תתוודה האם בנחת, או לא כאלה שראיתי או שאני מכירה. ממלכת המתנחלים עומדת לנצח, וישראל מתקיימת בקושי. היסטוריונים לעתיד כבר מספרים מה קרה, באותה מדינה קטנה במזרח הים התיכון. מטילים את האשמה על גיס חמישי, שאין לו זכר, כעמלק נשמד, אבל החורבן שהמיט עוד לא נמחה.

עדויות משנת 2009 מדווחות על חבורה אנטי-ציונית מן הזן הגרוע ביותר שהיתה כה פתטית, עד שאיבדה עצמה לדעת, וקברה יחד עימה רעיונות חשובים באמת, רעיונות שאיש אינו יודע מתי יעלו שוב. למצוא מחט בערמת שחת ניתן בקושי רב, אבל יפי-נפש שמאלנים לא תמצאו אפילו תדושו אלף ערימות חציר בשדה חטים פלשתי.

יצאתי בראש משלחת מחקר על מנת לאתר שרידים שלהם. בטרם יצאתי למסע, הערכתי את מספרם הכולל בעולם ב-600 פרטים. רובן נשים בלות, הודעתי. מחמת גילן המופלג לא תוכלנה ללדת שמאלנים פוריים. הזן הולך ונכחד, אם עודנו קיים.

התחלתי את מסעי בחנות משקפיים צפון-תל אביבית. המוכרת שלבשה מדי חאקי היתה אדיבה. אנו כבר לא מוכרים את העיגולדים, הסבירה. הביקוש נפסק פתאום, אז הוצאנו כל את העדשות מן המסגרת, ופתחנו במבצע של זכוכיות מגדלת. על כל זכוכית מגדלת ימנית, תקבל את הזכוכית השמאלית במתנה. ואז היא מחייכת. אתה מבין, היא אומרת, זה בחינם, אבל אף אחד לא רצה לקחת את הזכוכית השמאלנית. כולם רצו רק עדשות ימניות.

אם אני כבר בצפון תל-אביב, אמרתי לעצמי, הבה אחפש באחד מבתי העשירים עוזרת פיליפינית, לברר עימה האם יפה-נפש יצר עימה קשר לאחרונה. לא הייתי צריך להרחיק לכת. במגרש המשחקים הסמוך עמדה ילדה מלוכסנת עיניים. מרבית אזרחי המדינה אינם מעוניינים לגרשה מן הארץ, אם כל חטאה היה להיוולד דווקא בישראל. התקרבתי אליה בצעדים זהירים מחשש שתימלט. היא החלה לנוס ורצה הרחק ממני. שטיפת המוח שעשו לה יפי-הנפש עוד לא נמחתה. הישמרי, הזהירוה, הישראלים הרעים רוצים לתפוס אותך ולזרוק אותך מכאן.

באחד החצרות ראיתי ערבי. הוא נראה מפוחד. שאלתי אותו האם הוא זקוק לעזרה, האם מישהו מאיים עליו. סיפר שראה אדם חובש כיפה, חשש שאולי יוציא רובה ויירה בו. השתוממתי. אבל הוא הצטדק: ככה סיפרו לנו יפי-הנפש שביקרו ברמאללה. אמרו שהיהודים יבואו לחפש אותנו, רוצים להרוג אותנו.

הראיתי לו שאינני חמוש. אפילו הרשיתי לו לערוך חיפוש בכליי כדי שיירגע. אל תירא, אמרתי לו, מוחמד גולדסטון שומר עליכם. לשמע דבריי פרץ בצחוק רם. איזה גולדסטון בראש שלך? אפילו בויקיליקס לא מזכירים אותו. מאז שיפי-הנפש פעלו לעצור את מנהיגת השלום הישראלית בבריטניה, גולדסטון בלע את עצמו ונעלם. הבריטים שינו את חוק המעצרים, ועכשיו כל הגולדסטונים מתחבאים באדמה.

בכל זאת, רציתי לברר איך נכנס לארץ. הרי יש חיילים ששומרים ליד הגדר. שוב פרץ בצחוק. כבר הרבה זמן לא ראיתי חיילים ליד הגדר, הבהיר. כשיפי-הנפש נעלמו, נפסקה ההסתה וחדלו ההפגנות. החיילים לא חזרו, כי אין להם באמת מה לחפש שם. נדהמתי מהפשטות. אם אין מהומות – אז אין זכר לחיילי כיבוש.

אמור לי, פניתי אליו שוב, אז מה עושות כל פעילות השלום האירופיות, האם הן לא משועממות? הוא צחק בקול רם. על איזה שעמום אתה מדבר, יא יהודי? יש לכל אחת ששה ילדים לטפל בהם. היה פעם ישראלי שסיפר לכולם כי הנוצריות מתאסלמות במחנות הפליטים בלית ברירה, אבל לא האמינו לו. חשבו שהוא מג'נון. אחר כך כולם ידעו ושתקו. גם יפי-הנפש ידעו, אבל הם לא עשו כלום. זכויות נשים אף פעם לא עניינו אותם.

הצטרף אלינו בחור תאילנדי שעבד בגינה. בירכתיו לשלום ושאלתי האם הוא ירא מפניי, שמא יפי-הנפש הגיעו גם אליו. הו, אתה מתכוון לעיגולדים האלה, הפטיר. כן, פגשתי אותם. סיפרו שהישראלים גרועים יותר מהגרמנים. והאם האמנת להם, שאלתיו? הוא לא האמין. סיפר שהמשקפיים העגולים גורמים להם לראות את המציאות בצורה מעוותת, אבל הוא מחבב אותם. לולא היו יפי-נפש בישראל, לא יכול היה להגר לפה. מה הכוונה, שאלתי. הוא הסביר: יפי-נפש הם בטלנים גמורים. במקום לעבוד, כל היום יושבים בבתי הקפה של רוטשילד. הביאו אותנו מתאילנד להחליף אותם. זאת הסיבה שהם בעד העובדים הזרים. הם לא רוצים לעבוד. חיים רק מהירושות.

מכונית גרמנית מפוארת עצרה לידנו. אשה עם משקפיים עבי-מסגרת יצאה ממנה. הצגתי לה את כרטיס הביקור שלי: מומחה לאיתור יפי-נפש. היא התפלאה, זה נשמע כאילו יפי-נפש הם כמו חולי-נפש. אולי יש בזה משהו, הרהרתי. נכנסנו לבית. חקרתי אותה מה היא יודעת עליהם, על יפי-הנפש האבודים, השבט ה-11 שיום אחד גם הוא נעלם.

אני לא יודעת עליהם הרבה, אמרה. היה לי בן-דוד כזה. גם הוא נעלם. אני עצמי פסיכולוגית עם תעודה מהאוניברסיטה, ומנסה להבין את התופעה. יכול להיות כי בגלל שהאנשים האלה אינם יפים, החברה הישראלית היופיאיסטית דחתה אותם, עד שנותר להם לחפש יופי רק בנפש שלהם. התפלאתי על דבריה. האם ניתן להפריך את דברייך, חקרתיה. הו לא, הודתה. אתה יודע, אני רק פסיכולוגית, אבל אם תסתכל באינטרנט תראה מה כותבים כולם, הם מספרים שכל יפות הנפש הן שמאלניות מכוערות שבוגדות במדינה.

הנחתה היתה מרחיקת לכת. עוד לא נמצא קשר בקשר כיעור-נפש_יפה-שמאלנות-בגידה. מי שבוגד במולדתו הוא בהכרח רע-נפש. יפי-נפש בכל לבבם אינם בוגדים. בתור מומחה מוסמך ליפי-נפש, עם תעודה ממכללה נידחת, אני סבור כי היו להם כמה אידיאות נפלאות. אבל כל הרעיונות האלה ירדו לטמיון, משהתחברו עם אנשים אלימים, מכי חיילים, שהשניאו את כל חבורתם על עם ישראל, עד שהרוב השפוי בארץ דחק אותם החוצה, ונותר למרבה הצער, רק עם האידיאות של המתנחלים.

חיפשתי באינטרנט את עקבותיהם. התוצאות הראשונות הובילו אותי לויקיפדיה, אותה אנציקלופדיה פוסט-מודרנית שכל אחד יכול לכתוב בה ערך. במחקר מפורסם שערך ארכיאולוג עתידני נתגלו בויקיפדיה כל הביוגרפיות המופלאות של יפי-הנפש. כולם משוררים, כולם שילמו כסף כדי להוציא לאור את שיריהם, וכולם, כולל עצמם, יודעים שאיש לא עיין אף פעם בשיריהם. בצר להם, חיברו על עצמם ערך בויקיפדיה כדי להתנאות בו.

האשה עם המכונית הגרמנית לא הרפתה ממני. חפש בבלוגים, תמצא כמה שרידים מהם. ואכן, כל שני התריסרים הקיימים עלי אדמות נתגלו שם. בלהט משיחי, שזהה לחלוטין ללהטם של מתנחלים קיצוניים, מבקרים יפי הנפש בבלוגים של איש את רעהו, וכבר אינם מטיפים לשנאה. אם הם שונאים מישהו אז הם שונאים את עצמם. אלה שכונו משוררים בפיהם שלהם דעכו וכבו, חומר הבערה אזל. אין להם עוד מילים. כל שנותר להם הוא לצלם חולצות עם כתובות בערבית: חולון זה כאן. חמאס עם הגולן.

עצוב.

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com.
Entries וכן תגובות feeds.

%d בלוגרים אהבו את זה: