מדוע לא השתתפתי בלינץ' נגד יצחק לאור?

17/02/2010 ב- 20:26 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על מדוע לא השתתפתי בלינץ' נגד יצחק לאור?
תגים: ,

רבים תוהים מדוע לא השתתפתי בלינץ' התקשורתי נגד יצחק לאור – הפזמונאי שחיבר את השיר 'נערת רוק'. כביכול, הכול היו מצפים ממני לעשות כן, ואפילו ביתר שאת. מחד, אינני נמנה על חסידיו של הטיפוס הרדיקלי האיום הזה, ומאידך, אני גם לוחם למען זכותן של נשים להתגונן מפני תוקפנותם של גברים. ברם, דווקא בגלל שתי סגולות אלה נמנעתי מאז נודעו הפרטים ב'נענע 10', מלפרסם בגנותו של האיש את החשדות המיוחסים לו. לא אביתי כי הקוראים יכרכו בין הדברים ויחפשו מניע אפל ונקמני, ואולי משום כך ימעיטו מחומרת המעשים עליהן דיווחו הנפגעות לכאורה.

אינני גם רוצה שיטענו כי התקפותיי כלפיו הן מפגן של צביעות ומופע של התחסדות. או שחלילה יאמרו כי אני הוא זה שהפעיל את הבלוגריות האחרות בקמפיין נסתר ומתוזמר היטב. כאילו אני מנהל מאחורי הקלעים מערכת השמצה משומנת כנגד האיש, מתווה בפני האחרים את הדרך לפעול, ומושך בחוטים. למה לי כל זאת?

כמו רבים וטובים גם אני כתבתי לגברת אשכר אלדן כהן, והבעתי בה תמיכה איתנה על שום חשיפתה האמיצה. אבל לא שיוויתי בנפשי כי הסכר ייפרץ בגלל דבריה הכנים, ונשים נוספות תסכמנה למסור את עדותן בתקשורת, על מעשים דומים לכאורה שעשה בהן האיש. מי יכול היה להאמין שאותן נשים יפנו לפלוני זה או אחר, ומכאן תתגלגל הפרשה עד לפרסומה בתוכנית שתשודר עוד מעט בערוץ 10. ככלל, אינני מאמין בכוחו של האינטרנט ובכוחם של בלוגים. האם מישהו יכול לדמות לעצמו שבלוגר אחד, יכול למנף עדות אחת לכדי סערה תקשורתית, ולכדי כתבה נרחבת וחשובה בטלוויזיה. הרי זה בלתי אפשרי ממש. לכן יש להודות לתחקירניות של 'המקור', שבאמצעים סמויים מן העין, הצליחו לאתר את אותן הנשים ולהציג לציבור כולו את עדותן המפורטת.

יש לומר ולהדגיש חזור ושוב, כי כתם לא ידבק באיש אם לא יורשע כדין בבית המשפט. אזרח, בין אם הוא חף מפשע ובין אם הוא פושע, אינו נזקק להוכיח את חפותו. החברה, באמצעות המערכת המשפטית שלה, היא זו שצריכה להוכיח את אשמתו. ועד שלא יוכח חטאו, הוא בחזקת חף מכל עוון. ברם, עונש על עבירה מינית אינו חייב לכלול רק שהייה ממושכת בין כותלי הכלא. אומנם זאת הדרך החוקית היחידה לענישה, אבל מי שחפצה ליטול נבוט ולהכות ראשו של אנס גם אחרי שנים, רצוי שתדע כי אני לא אכעס עליה. אבל אל תספרו לאיש כי אני אמרתי לכן זאת, על מנת שלא יאשימו אותי הפוסט-ציונים כהרגלם, בהסתה.

מכל מקום, כולנו חבים לפזמונאי יצחק לאור את זכויותיו על שירו הענוג 'נערת רוק'. לפניכם כמה שורות למזכרת:

זה יכול להיות גם סרט קולנוע
נערה רזה
שיער ארוך
חזה כבד
או רק פטמות בולטות מאוד
ואף אדום מקור או קוקאין
עם להקת הרוק, ברחוב ליד הפארק
חורף עוד מעט

היא מזדיינת בקלות או כמעט
לא זזה כמעט כל הדפיקה
או מסייעת בתנועה קלה
של הישבן שלה
לאקט החדירה
וקופאת או משתוללת
היא לא אוכלת או היא כן אוכלת
או היא לא גומרת או היא כן גומרת
או היא לא מדברת
היא לא נותנת לא מזדיינת
לא או כן מאוננת
אולי רק מבשלת להם
אולי רק מתבוננת בהם
בשקט בשקט בסוד
הם מעשנים מריחואנה ושותקים

מודעות פרסומת

בלוג בוורדפרס.קום.
Entries וכן תגובות feeds.