להרחיק את בגין מן החיים הפוליטיים עד אחריתו

10/02/2010 ב- 12:43 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על להרחיק את בגין מן החיים הפוליטיים עד אחריתו
תגים: ,

אם מישהו חושב כי זאב בנימין בגין מדבר כל חייו במבטא ז'בוטינסקאי, שעל שמו הוא קרוי, אזי טועה הוא טעות מרה. כל מי שמכיר את בני בגין מקטנותו, ידע לספר כי רק בגיל מאוחר יחסית הוא סיגל לעצמו את המבטא המעצבן הזה. למה? כדי להיות נודניק, כדי שכולם ישימו לב לשטויות שהוא מדבר.

את בגין הגיאולוג אני מחבב. זה שכיניתיו 'זאביק'. במסגרת עבודה סמינריונית המליצה לי האוניברסיטה לעשות סדר באוסף המאובנים של המכון הגיאולוגי. החוקרים קיוו שאהיה יורשו של 'ברלה' האגדי. אז למי שלא מכיר הנה הסיפור: כשפרש בגין מממשלת נתניהו הראשונה, הוא ביקש לחזור למכון הגיאולוגי, אבל את משרתו תפס בינתיים מדען אחר, אז בגין ישר הלבב הציע לעבוד שם בחינם, עד שתתפנה משרה גם עבורו. והתפנתה לה משרה לבסוף. מתישהו הוא מונה לראש המכון. אכן, כל התנדבות משתלמת לה ביום מן הימים. אבל כוונותיו היו טובות, באמת. לא מאמינים?

בגין הוא גם אדם צנוע. הוא היה נוסע באוטובוס מביתו לכל אשר נשאה אותו הרוח. אבל לא סתם אוטובוס. הוא חיבב במיוחד את קו 18 הקטלני. זה בגלל הצניעות. כל המשפחה צנועה. הם עושים ככל יכולתם שלא להנציח את זכר האב – האיש שהשאיר את עזה בידינו במקום להחזירה לסאדאת. אי אפשר לומר שאינם מצליחים, בדרכם הצנועה. כך למשל הוא פארק בגין בתל אביב, או נתיבי בגין בירושלים, ודרך בגין בתל אביב. פשוט כבר נמאס לכולנו מבלבול הצניעות הזה.

אבל מה עושה בגין עכשיו בכנסת, או בממשלה? מישהו יודע לספר? ראינו אותו מצביע בעד הקפאת הבנייה בשטחים שמעבר לקו הירוק, שמענו שהוא חלק משרי השביעייה שהתכנסו אלף פעם כדי לדון בשחרורו של גלעד שליט, אבל חוץ מזה, מה הוא עושה? כאילו, אתם קולטים, יושב לו זאב בנימין בגין, עם המבטא הז'בוטינסקאי המעצבן, בישיבת הממשלה, כנציג המתנחלים, ומצביע נגדם. איפה היושרה שלו? חפשו אותה מתחת לאדמה. ואז הוא מתיישב עם חבריו לשביעייה, מספר לכל העולם ואשתו על ההתחבטויות בנוגע לגורלו של גלעד שליט, ובינתיים מתכנן עם ששת הנאלחים האחרים לפרק את 'קדימה'. אבל לא סתם לפרק, אלא שהוא עושה את זה עם המבטא הז'בוטינסקאי המעצבן שלו.

מספרים לנו שהאיש אינו רודף כבוד, שהוא רחוק אלפי מילין משררה, ואני מבקש שיפסיקו לבלבל לנו את השכל. האם מישהו שמע אי פעם על פוליטיקאי, איפה שהוא בעולם, שאינו רודף כבוד, שאינו מחפש שררה. אם לא היה בגין, בנו של בגין, טיפוס שכזה, לא יכול היה להיות פוליטיקאי, לא היה שב לכנסת, לא היה דורש להיות שר, ולא היה מקשקש לנו במוח, בכל תוכנית רדיו על פני הגלובוס, עם אותו מבטא מעצבן – שהוא בכלל לא המבטא שלו.

מודעות פרסומת

בלוג בוורדפרס.קום.
Entries וכן תגובות feeds.