פתאום שמענו בומים ברחבי הארץ

01/11/2005 ב- 13:06 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על פתאום שמענו בומים ברחבי הארץ

מספרים שבמדבריות ארצנו מסתובבים צבועים רעבים במיוחד, וגם להקות של כלבים טורפים. אולי כך אפשר יהיה להסיט את הנופשים מאילת צפונה, כי בעיר השמש הנצחית לא החליטו אם רוצים חמולות של ערבים או שבטים פראיים של יהודים. עשרות שנים חלפו מאז קום המדינה, ושני הלאומים מתקשים עדיין לתייר יחדיו בארצנו הקטנטונת. ואכן, טייסי חיל האוויר יודעים עד כמה הארץ קטנה כשהם מתבוננים למטה. כי למרות ההפרדה בין יהודים לערבים בחוף הים האדום, הרי שאת הבומים העל-קוליים שכוונו לעזה, אי אפשר היה לנתק מערי ישראל.


במסגרת סקירת העיתונות שלי באתר זה, התגלגל לפניי גיליון החדשות של מעריב ממהדורת יום א' האחרון, קרי, 30 באוקטובר 2005. הבה נציץ בו יחדיו:

להקות של כלבים טורפים הביאו לירידה בתפוסת המלונות בקניה

ידיעה מספרת שכלבים שננטשו בהר הנגב כיחידים, התלכדו לחבורות גדולות והחלו מתפראים ומתפרעים. נמסר כי בעת האחרונה מגלים הפקחים ועוברי אורח תמימים, סימנים מובהקים לטריפת יעלים צעירים ושפני סלע. לא מזמן אף דווח כי בכיכר סדום נמצאו שרידי גופה של אלמוני, שצבוע מפוספס טרף את גווייתו. הוסיפו לכך את הידיעה שנלכד תנין בנחל אלכסנדר לאחר שהושלך לשם, ודומה שבקרוב נוכל לשווק חבילות תיור עבור המתעניינים בטיולי ספארי באירופה המשועממת.

הפקרת בעלי חיים שגדלו בשביה ונעזבו בטבע נושאת בחובה מספר בעיות: רוב החיות לא מצליחות לשרוד זמן ממושך בגלל מחסור במזון או מפני שנטרפו בעצמם, כי אינם יכולים להסתגל לסביבתם החדשה. אחרים עלולים להתרבות ולהפר את האיזון האקולוגי דוגמת הנוטריה, שזוללת את צמחי החולה, לאחר שנמלטה לפני עשרות שנים ממגדליה. אחרים עלולים להעביר מחלות איומות, דוגמת הפה והטלפיים או אפילו כלבת.

לא מזמן התבשרנו כי בפלורידה הבעיה אף חמורה, לאחר שבביצותיה מגלים יותר ויותר פיתונים אסייתים. אחד מהם אף העז לבלוע אליגטור קטן, ולא ברור מה יהא על גורלן של חיות המחמד, שעד עתה הסתדרו לא רע בכלל עם האליגטורים. אולם, נחשים יכולם להוות צרה גרועה יותר. נחשי חנק אלה כורכים עצמם סביב הטרף וממיתים אותו. בעבר סברו שכך הם שוברים את החוליות וגורמים לשיתוק בגין הפגיעה בחוט השדרה. אחרי כן, חשבו כי הכריכה חונקת את החיות כי אינם מסוגלים להחדיר אוויר עוד לריאות. מחקרים אחרונים מצביעים על כך שהיצור מוצא את מותו בגלל אי ספיקת דם ללב הנגרמת מעוצמת הכריכה. יתכן גם שכל הגורמים האלה משולבים יחדיו. ברם, בעוד תנינים אוכלים המון, די לפיתון בוגר באווז גדול למשך שנה שלמה. אין שום טורף בטבע שהינו בעל יצר ציד נמוך יותר מאשר הנחש. הוא מבכר לנוח במאורתו מאשר לבזבז אנרגיה על חיפוש הארוחה הבאה.

ויגור זאב עם כבש אבל לא ינפוש יהודי עם ערבי

ידיעה מספרת לנו שהאפיפיור עומד להעניק תואר אבירות לאזרח ישראלי בפעם הראשונה. הרב דוד רוזן חשוד בהידוק הקשרים בין נוצרים ליהודים. מי שסובל לא מעט מן התסבוכת הדתית הוא השחקן עומאר שריף. הוא נולד כנוצרי מארוני בלבנון ואחר התאסלם למען רעייתו, אף שלא ממש שמר על מצוות האסלאם. יש לו נכדים מאם יהודיה ומאם מוסלמית וכל משפחתו הרי נוצרית. עד עתה הוא חי עם כל זאת בשלווה. ברם, בעצם ימים אלה הוא משתתף בצילומי שני סרטים. האחד על פטרוס הקדוש והשני על מתן עשרת הדברות. האסלמים הקיצוניים לא נהנו לשמוע זאת והוציאו עליו גזר דין מוות.

אולם מי שחשב שכאן מסתיימות צרותיהם של מאמיני ישו, הרי שלא שמע כנראה על האיום האיראני להציק לקהילה הנוצרית בטהראן, אם חלילה יזדרז הוותיקן לגנותם על ההצעה להשמיד את ישראל. כזכור, אפילו באו"ם מחו בכל תוקף על השמעת ההצהרה של נשיא איראן. בכלל, מאז ששרון כבש את מסדרונות האו"ם כפי שרק גנרל אגדי כמוהו מסוגל, דומה שהאו"ם שמום החל לחבב אותנו ואנו גם אותו. הנה מבשרים לנו שיוחלט על יום זיכרון בינלאומי לשואה ולגבורה מטעם מוסד זה. אכן, שישים שנה מאוחר מדי עבור הניצולים.

כל זאת לא אומר שהאנטישמיות בעולם פסקה. מילון צרפתי חדש שזה עתה יצא לחנויות, מפרש את המילה יהודי כך: אדם שמומחיותו בהפקעת מחירים. אך האם הגזענות פושה רק אצל אוכלי הצפרדעים? הנה, סוכני הנסיעות בישראל מודיעים לציבור היהודי שלא להתקרב לאילת בסוף השבוע הקרב, כי בגלל החג המוסלמי, תהא העיר מלאה בנופשים ערבים. נו טוב תמיד אפשר לשלוח את היהודים לטיול ספארי במצפה רמון. ימנים קיצוניים אף יציעו לשלוח את החוגגים הערבים למכתש כדי לפגוש בעצמם את הכלבים הטורפים.

מי שלא רוצה להגיע לאילת או לים המלח מוזמן לטוס לאיי גלפגוס. הר הגעש באי איזבלה לוהט מאד בעצם ימים אלו. בכתבה מובעת דאגה מפני סכנת כליה הצפויה ליצורים הנהדרים המצויים על האי, באם הר הגעש יתפרץ. הבינו נא, היצורים האלה שכולנו אוהבים, חיים שם מיליוני שנים ללא בעיות. במהלך כל אותם דורות, התפרץ ההר אולי מאות פעמים, ועד כה לא נגרמה שום הכחדה יוצאת דופן. הקושי היחידי שעומדים בפניו כל אותן החיות באיים הוא התייר הישראלי. בטורקיה הוא גונב מאפרות, ביוון הוא עורך קומזיץ בתוך חדר המלון, ביפן הוא מומחה בהפקעת מחירים של תמונות הנמכרות ברחוב (מילון צרפתי כבר אמרנו?), ואילו בגלפגוס הוא מורט את נוצותיהם של העופות למזכרת.

ואם דיברנו על אנטישמים, אז לבטח תתעניינו גם בשלומם של הפוסט ציונים, שיש מי שמכנה אותם ניאו אנטישמים לכל דבר. ובכן, עושי הצרות הללו מבלבלים את המוח לאקדמיה השבדית למדעים, בבקשה למנוע ממלכם להעניק לפרופ' אומן את פרס נובל בכלכלה. כידוע, הוא מקבל את הפרס על הישגיו מלפני שלושים שנה. עתה דורשים הסהרוריים לפסול את זכייתו כי הוא תומך במתנחלים. מעניין מה חושב האזרח השבדי על האוולת הישראלית.

ואם מדברים על השמאל הקיצוני בישראל, איך אפשר שלא להתעסק בברנז'ה המקומית. גילה אלמגור שוב השתוללה. הפעם שאלו אותה ברדיו על בעלה החשוד בכל מיני מעשים מגונים ושאר שחיתויות, ואז לפי הכתוב, היא הכתה את אחת מעובדות התחנה שבה רואיינה. הוסיפו לכך את התפרעותו המצערת של טוביה צפיר, שחבט באחת המפיקות בתוכנית טלוויזיה שבה צולם, והנה לכם פרצופו האמיתי של עולם הבידור הישראלי.

תוכנית ההתנתקות מן הבומים העל קוליים נכשלה

שתי ידיעות שהושמו בעמודים נפרדים במעריב, ומר בן בסט ידע לקשר ביניהם, הן על הבומים שנשמעו ברחבי ישראל, ועל ניחוח הסירופ המתוק שערפל את חושיהם של תושבי מנהטן. ובכן, שני המקרים נגרמו בשל תופעות מטאורולוגיות ככל הנראה. ספינה ששטה בקרבת ניו יורק הפיצה בזמן הבישול ענן מתוק, שנלכד בשכבת האוויר הקרובה לקרקע, ולא יכול להמשיך ולעלות מעלה, למרות הטמפרטורה החמה שלו. תופעה מטאורולוגית זו היא הגורמת לזיהום האוויר החמור שפוקד את שמי ישראל מדי פעם, כאשר אפשר לראות בבירור את עשן הארובות מכסה ערים שלמות ומסרב להתפזר.

לגבי הבומים העל קוליים ההסבר פשוט להפליא, ואותו הסברתי בשעתו כשסיפרתי על תופעת אזורי האלם. המטוסים שעברו את מהירות הקול בשמי עזה גרמו לבומים על קוליים. זו אחת הדרכים הדביליות ביותר להפחיד את תושבי הרצועה, והיא משמשת כעונש קולקטיבי הזוי למדי. בגלל תנאים מטאורולוגיים מסוימים, התגלגלו הבומים למרחק עשרות ק"מ משם, והופיעו במקומות רבים בישראל. והרי כבר היה מי ששר על ארצנו הקטנטונת.

מודעות פרסומת

בלוג בוורדפרס.קום.
Entries וכן תגובות feeds.

%d בלוגרים אהבו את זה: