אדרבא, שיעצרו את דן חלוץ

17/09/2005 ב- 12:49 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על אדרבא, שיעצרו את דן חלוץ

לאור השמועות על צו המעצר שהוציא שופט בריטי כנגד האלוף (במיל') דורון אלמוג באישום של פשעי מלחמה, סבורני שיש רק דרך אחת להתמודד אל מול איומי הסרק הללו: בבקשה, תנו להם לעצור את אלופי צה"ל. שיטוס לו הרמטכ"ל ללונדון וימתין נא לשוטרים המכובדים. אז ניווכח עד כמה עצמאית היא מערכת המשפט בבריטניה.


השבוע גילינו שהאדם הנפלא, דורון אלמוג, חשוד כפושע מלחמה. מי חושד בו? גורמים פלשתינים עוינים וארגון קיקיוני בשם "יש גבול". צביעותם של הפלשתינים אינה נראית רק במקומות בודדים בעולם, וכל עוד הם משולים לגרגירי חול במדבר סהרה אצל שליטי מדינות המפרץ הפרסי, אין להתעכב על שקריהם. לגבי תנועת הסרבנים גם לא צריך להרחיב. אפשר להסתפק בהחלט באמירה שישראל היא דמוקרטיה איתנה, שאפילו נותנת חופש ביטוי לכל מיני יצורים סהרורים, רגע אחד לפני הכחדתם על ידי הטבע. המון יצורים פחות סהרורים אפילו לא זכו להשאיר רישום על קירות הסלע.

אכן, אם דורון אלמוג לא היה שם את פעמיו ללונדון, כדי להתרים כספים למען כפר שבו ישוכנו ילדים מוגבלים, לא יכולנו לדעת עד כמה האיש הטוב הזה הוא "רע". למרבה הצער, שוב נבהלו הבריטים ומיד שיגרו משלחת לשגרירות ישראל בממלכתם, על מנת שתגיע למטוס אל-על במהירות הקול ותמנע מהם את המבוכה. הרי אם וכאשר ייעצר דורון אלמוג באי הקריר, תוכל סוף כל סוף ישראל להגיע לעדנה. מלאכתה הקשה במחוזות ההסברה תוכל להיעשות בקלות רבה על ידי אחרים. לפתע פתאום יצטרכו חברי פרלמנט בריטים עוינים להתעשת ולצוות לשחררו מיד. גם הם מבינים באילו נזקים כרוך מעצר שכזה.

אותו הדבר קרה בבלגיה. גם שם רצו לשפוט את אריאל שרון על כל מיני פשעים, עד שחברי פרלמנט בלגים עוינים נאלצו לשנות את חוקת ארצם בצורה מוחלטת. הם הבינו היטב מה עצום הנזק שגרמו הידיעות על הרצון לעצור את ראש הממשלה הישראלי. מאז ועד היום לא התאוששה בלגיה. אין שום מדינה בעולם שמוחרמת מבחינה דיפלומטית כמותה. לבלגים נותר רק להישאר שפופים במקומם ולייחל ליום שבו תשכח חרפתם.

נכון שיש ביניכם האומרים כי תפקידה של בריטניה שונה משל בלגיה בין אומות העולם, ולא ניתן יהיה להחרימה. ובכן, המדינה העשירה בתבל (אם נתעלם מלוקסמבורג הזערורית) גילתה בוקר אחד שאינה יכולה לנהל את חשבונות הבנק שלה בניו יורק. עד אז כולם היו סמוכים ובטוחים שכלכלת העולם מתנהלת בז'נבה, אולם התעקשותם של השוויצרים שלא לבדוק את חשבונות הבנק של היהודים שנספו בשואה, גרמה לעולם לראות מה כוחה של אמריקה ובמיוחד מה כוחה של יהדות אמריקה. כבר באותו יום החליטה ממשלת שוויץ להתיר את בדיקתם של כול החשבונות האבודים. עם זאת, נתברר שהבנקים בניו יורק איטיים יותר. להם לקח שבוע ימים כדי להסיר את החרם על שוויץ.

בהנחה שאריאל שרון היה נוחת בבלגיה, והכסילים היו עוצרים אותו, מה היה קורה אז? ברור מאליו שמדובר בהכרזת מלחמה. הבלגים שמסתמכים על כוחות נאט"ו יכולים היו לשכוח מהתערבותם של האמריקנים במשבר. עם ההודעה שכמה מטוסי קרב של חיל האוויר הישראלי בדרכם לבריסל, בירת האיחוד האירופי, מיד היו משחררים הבלגים את שרון מסו'יטת בית המלון המפואר שבו היו "כולאים" אותו. שום בלגי ובמיוחד שום חבר פרלמנט בלגי לא היה רוצה לראות את בניניה המרוסקים של מערב ביירות באנטוורפן, ואת הגופות המרוטשות של סברה ושתילה ברחובות גנט. גם הם יודעים, בדיוק כמו הפלשתינים, שאת הטבח הנורא ביצעו לבנונים בעידוד סורי.

השופט הבריטי חכם יותר מהבלגי. הוא מבין את ההשלכות של הוצאת צו מעצר למנהיג מדינה. בינו לבין עצמו, הוא יודע איה ימצא למחרת היום. במקום לשבת על כס השופט הוא ישב על מושב בית השימוש, ויתפלל שהעונש הסתכם רק בפיטוריו, ולא חלילה בשליחת חולייה של המוסד אל ביתו הקט. במקום זאת, הוא מוציא צו מעצר לגנרל יהודי שאף אחד לא שמע עליו מעולם. עובדה היא שאפילו טוני בלייר לא ידע על קיומו של הצו. משנודע לו על כך מפי ראש ממשלת ישראל במהלך עצרת האו"ם, כבר אמר לעצמו המנהיג הבריטי שלחרפה הזו הוא לא ייתן לקרות.

טוני בלייר יודע בדיוק מה יקרה אם ינחת דן חלוץ בבריטניה ואיזשהו שופט אקראי יחליט לשלוח אותו למעצר בן חודש ימים בבית מלון מפואר או אפילו בארמון בקינגהאם. במהלך אותו חודש תהפוך המעצמה הימית לשעבר לעכבר טובע בתוך אמבטיה המתרוקנת ממימיה. כל מעבר האוניות הבריטיות בים התיכון ובים האדום ישותק לחלוטין, עקב אזהרה ישראלית שיבולע להן. בתוך ימים מספר תוגבל תנועת בריטיש איירו'ייז לכיוון מערב בלבד. מעצר של רמטכ"ל מכהן הוא אחד המעשים החמורים ביותר שיכולה לעשות מדינה, וישראל לא תוכל לעבור על כך רק בשתיקה רועמת. גם טוני בלייר מודע היטב לסיטואציה האובדנית, ולכן הבטיח לשרון שהחוק הבריטי ישונה מיד עם שובו למולדתו.

דומה שמלבד המאובנים העתידיים ועורכי הדין הפלשתיניים, כולם יודעים עד כמה קטנטנה היא בריטניה הגדולה, ועד כמה מוגבלת מערכת המשפט שלה על ידי הכוחות הפוליטיים. עובדה היא שכבר שלשום בוטל צו המעצר כנגד דורון אלמוג בתואנה כלשהי. מן הסתם, יירט אחד הפלקונים את התשדורת הבריטית מניו יורק: "לבטל מיד את הצו המטופש ולפטר את השופט. על החתום, מיסטר בלייר – פריים מיניסטר".

בלוג בוורדפרס.קום.
Entries וכן תגובות feeds.